Pēc 12 gadu pārtraukuma pie valdības varas grožiem atgriezusies ZZS

Komentāri

Valdībā beigusies partijas Vienotība ēra, jo pēdējos gadus Ministru kabinetu vadīja tieši šīs partijas politiķi. Tagad Māra Kučinska vadībā Zaļo un zemnieku savienība pie varas grožiem atgriezusies pēc 12 gadu pārtraukuma.

Iepriekšējais Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Indulis Emsis valdību vadīja 2004. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču šī, nule kā apstiprinātā valdība, pārlieku no iepriekšējās neatšķiras. Ne velti to dēvē par “jauno, veco valdību”. Tāpat kā Straujumas vadībā, koalīcijas partneri palikuši nemainīgi – tie ir ZZS, Vienotība un Nacionālā apvienība.

Tātad – kā izskatās jaunizveidotā Ministru kabineta sastāvs? Kučinska valdības vidējais vecums ir 50 gadu. Liela daļa ministru ir daudzbērnu vecāki.

Jaunpienācējs ir Ministru prezidents Māris Kučinskis. Iepriekš viņš gan bija ministrs, tāpat kā jaunais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Darbs valdībā jaunums būs ekonomikas ministram un premjera biedram Arvilam Ašeradenam.

Savu ministra portfeli mainīs līdzšinējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola – tagad viņa vadīs Finanšu ministriju. Savukārt iepriekšējais finanšu ministrs Jānis Reirs nu ir labklājības ministrs, bet priekšgājējs Uldis Augulis pārņēmis Satiksmes ministriju.
Lielākā daļa – astoņi ministri – arī jaunajā valdībā turpinās darboties vecajos amatos. Darbu turpinās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, veselības ministrs Guntis Belēvičs un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Portfeli saglabās iekšlietu un ārlietu ministri – Rihards Kozlovskis un Edgars Rinkēvičs. Savos krēslos paliek arī visi iepriekšējie Nacionālās apvienības ministri – tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un kultūras ministre Dace Melbārde.

Šis Latvijas valstij ir 39. Ministru kabinets.

Video

Lasi vēl