Pavļutu KP vadītājas atkāpšanās pārsteigusi nesagatavotu, ņemot vērā viņas izcilo darbību

1 komentārs
Pavļutu KP vadītājas atkāpšanās pārsteigusi nesagatavotu, ņemot vērā viņas izcilo darbību
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Skaidrītes Ābramas lēmums pamest Konkurences padomes (KP) vadītājas amatu “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Danielu Pavļutu pārsteidzis nesagatavotu, ņemot vērā viņas izcilo profesionālo darbību, norādīja politiķis.

Pavļuts norādīja, ka līdz šim nav bijušas nekādas ziņas, ka gaidāms šāds pavērsiens. Politiķis tāpēc atturas vērtēt, kāpēc KP vadītāja pieņēmusi šādu lēmumu. AP frakcijas vadītājs vēlas uzklausīt Ābramas viedokli par šo izvēli, ja viņa izvēlēsies to paust. Viņš piebilda, ka nav pamata domāt, ka KP vadītāja savu lēmumu būtu pieņēmusi kāda spiediena apstākļos.

Pavļuts atgādināja, ka savulaik, kad bija ekonomikas ministrs, viņš Ābramu virzīja uz šo amatu, un politiķis ir “lepns un priecīgs”, ka KP vada tiks augstas raudzes profesionāle. Deputāts akcentēja, ka iestādes vadītāja savus pienākumus veikusi izcili, strādājot ar sarežģītu jomu situācijas izpēti, un ka viņa ir būtiski palielinājusi atklāto karteļu skaitā, tostarp sniedzot ieguldījumu būvnieku karteļa lietas izmeklēšanā.

Tāpat Ābrama profesionāli strādājusi attiecībā uz konkurences situācijas uzlabošanu sadzīves elektronikas, degvielas un zāļu tirgus jomā, norādīja politiķis.

Pavļuts cer un paļaujos uz atklātu un godīgu Ekonomikas ministrijas (EM) rīkotu konkursu jauna vadītāja atrašanai.

Kā ziņots, Ābrama šā gada aprīlī pametīs KP vadītājas amatu, sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Ābrama amatu pametīs pēc pašas vēlēšanās 15.aprīlī. Ministrs piebilda, ka viņam Ābramas atlūgums bijis negaidīts, bet viņš to pieņems.

Pēc Nemiro teiktā, EM drīzumā izsludinās konkursu uz KP priekšsēdētāja amatu.

1 komentārs