Pavļuts: Tiek diskutēts par atvieglojumiem cilvēkiem ar negatīvu Covid-19 testu

19 komentāri
Pavļuts: Tiek diskutēts par atvieglojumiem cilvēkiem ar negatīvu Covid-19 testu
AFP / SCANPIX

Šonedēļ tiek diskutēts par atvieglojumiem personām ar negatīvu testu Covid-19 testu, pirmdien, 7. jūnijā, pēc koalīcijas sanāksmes pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš informēja, ka saslimstība ar Covid-19 Latvijā ir ļoti zemā līmenī, proti, saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir 201, kas, kā atzina Pavļuts, ļaus valdībai turpmāk diskutēt par pakāpenisku un paredzamu epidemioloģiskās drošības pasākumu atvieglošanu.

Pēc veselības ministra teiktā, zināmas iespējas pavērs digitālais Covid-19 sertifikāts, kas ļaus veidot precīzāku un epidemioloģiskai situācijai atbilstošu regulējumu, tādējādi tuvinoties “normālai dzīvei” tajās jomās, kurās tas ir iespējams.

Pavļuts informēja, ka šonedēļ notiks diskusijas par virkni jautājumi, tostarp par pasākumiem, kas būtu pieejami personām ar negatīvu Covid-19 testu, kādi izņēmumi attiektos uz personām ar digitālo Covid-19 sertifikātu, kā arī tiks risināts jautājums par bērnu iespējām apmeklēt pasākumus ar vecākiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19.

Jau ziņots, ka šā gada 1. jūnijā Latvijā tika sākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana, kas nodrošinās iedzīvotājiem iespēju uzrādīt apliecinājumu par veikto vakcināciju pret Covid-19, veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 izslimošanas faktu. Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var apskatīt tīmekļvietnē “covid19sertifikats.lv”, pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem.

Lasi vēl – Digitālais Covid-19 sertifikāts: tā izmantošanai būs jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments

Latvijā ieviestie sertifikāti ir droši un pārbaudāmi, norāda Veselības ministrijā

Latvijas izsniegtos digitālos Covid-19 sertifikātus atpazīs arī citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. Turklāt no 15.jūnija tiks sākta integrācija ar ES digitālā Covid-19 sertifikāta vārteju.

19 komentāri