Pāvesta vizītes laikā būs nepieciešami brīvprātīgie; pieteikties var jaunieši un pieaugušie

14 komentāri
Pāvesta vizītes laikā būs nepieciešami brīvprātīgie; pieteikties var jaunieši un pieaugušie
Foto: EPA / SCANPIX

Latvijas Romas katoļu baznīca līdz 22. jūlijam aicina pieteikties brīvprātīgos, kuri gatavi palīdzēt pāvesta vizītes laikā Rīgā, informē baznīcas pārstāvji.

Rīgā pāvesta vizītes norises vietās pie Rīgas pils, Brīvības pieminekļa, Doma laukumā, Rīgas Domā un Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē kopā būs nepieciešami 160 brīvprātīgie.

Viņu pienākumi būs: palīdzēt pārraudzīt sabiedrisko kārtību un parādīt ceļu, kā arī sniegt nepieciešamo informāciju garāmgājējiem, tūristiem un citiem interesentiem.

Pieteikties par brīvprātīgo Rīgā var ikviens vidusskolēns, students vai pieaugušais, kurš šim uzdevumam varēs veltīt laiku 7. septembrī, kad būs sagatavošanās tikšanās, kā arī 24. septembrī no plkst. 7.00 līdz pēcpusdienai.

Tiem, kuri pieteiksies par brīvprātīgajiem Rīgā, ir jārēķinās, ka, visticamāk, nevarēs paspēt aizbraukt un piedalīties pāvesta Franciska svinētajā dievkalpojumā Aglonā.

Brīvprātīgie, kuri vēlas palīdzēt pāvesta vizītes laikā Rīgā, ir aicināti pieteikties pie Rīgas katoļu draudžu prāvestiem, aizpildīt un atsūtīt brīvprātīgo veidlapas līdz 22. jūlijam. Savukārt tie, kas vēlas būt brīvprātīgie Rīgā no citām Latvijas pilsētām un apdzīvotām vietām, aicināti rakstīt uz e-pastu “riga.brivpratigais@gmail.com.”

Kā ziņots, pāvests Francisks 22.-25. septembrī apmeklēs Baltijas valstis un 24. septembrī viesosies Latvijā.

Dienas pirmajā pusē viņam ir plānota tikšanās ar valsts prezidentu un valsts augstākajām amatpersonām, sabiedrības pārstāvjiem Rīgas pilī, pēc tam sekos ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, ekumenisks dievkalpojums Rīgas Domā un Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles apmeklējums.

Dienas otrajā pusē viņš dosies uz Aglonu, kur svinēs Svēto misi.

24. septembri valdība pasludinājusi par oficiālo brīvdienu un vizītes nodrošināšanai no valsts budžeta piešķirti 806 202 eiro.

TOP komentāri

 • Oskars Trusinskis
  +4 +3 -1

  Oskars Trusinskis

  Lai tēlotu ticīgos? Vai lai tēlotu, ka patīk nenormālās summas izsviešana gaisā? Tas Pops var palikt savā Vatikānā un skatīties tur pa logu...
 • Kristaps Ēriksons
  +3 +2 -1

  Kristaps Ēriksons

  Kāda jēga vispār no viņa vizītes Latvijai vai Latviešu tautai
 • Edgars Navickis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl