Pāvesta vizīte Latvijā notiks šā gada 24. septembrī

6 komentāri
Pāvesta vizīte Latvijā notiks šā gada 24. septembrī
Foto: AFP / LETA

Pāvesta Franciska vizīte Latvijā notiks šā gada 24. septembrī, nupat pavēstījusi Ārlietu ministrija.

Kā liecina Valsts prezidenta kancelejas paziņojums, Viņa Svētība pāvests Francisks pastorālajā vizītē Latvijā ieradīsies, atsaucoties Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Latvijas Romas katoļu Baznīcas ielūgumam.

Vizītes laikā pāvests Francisks tiksies ar Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem, kā arī piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Plānots, ka pāvests piedalīsies arī ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā, kā arī celebrēs Svēto Misi Aglonas bazilikā.

“Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīte Latvijā valsts simtgades gadā ir liels pagodinājums mūsu valstij un tās iedzīvotājiem. Šis gads ir atskaites punkts visam līdz šim paveiktajam un vienlaikus iespēja likt stipru pamatu nākotnei, kurā dzīvos nākamās paaudzes. Esmu pārliecināts, ka pāvesta Franciska vizīte būs iedrošinājums iestāties par svarīgām vispārcilvēciskām vērtībām un piepildīt ieceres, lai veidotu labāku, taisnīgāku un saliedētāku Latviju,” uzsvēra Vējonis.

Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīte Baltijas valstīs norisināsies no 2018. gada 22. septembra līdz 25. septembrim, kuras laikā viņš apmeklēs arī Viļņu un Kauņu Lietuvā un Tallinu Igaunijā.

Iepriekš vēstīts, ka pāvests Baltijas valstu simtgades gadā septembrī apmeklēs trīs Baltijas valstis, tomēr nebija zināms konkrēts vizītes datums.

Uzaicinājumu pāvestam apmeklēt Latviju izteica gan Vējonis, gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Latvijas vēsturē pirmais gadījums, kad valsti apmeklēja pāvests, bija 1993. gada 8. septembris, kad Latvijā ieradās Jānis Pāvils II. Līdz ar to šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

6 komentāri