“Paveicās, ka palikām dzīvi!” Balvos nopostītā īpašuma saimnieks stāsta par piedzīvoto virpuļviesuli

2 komentāri
“Paveicās, ka palikām dzīvi!” Balvos nopostītā īpašuma saimnieks stāsta par piedzīvoto virpuļviesuli
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Sestdien Balvos plosījās smaga un bīstama stihija – virpuļviesulis nopostīja “Krastiņu” mājas. Saimnieks Aldis Baranovskis pat saka: “Paveicās, ka palikām dzīvi!” Atjaunošanas darbi prasīs smagu darbu un lielus ieguldījumus, taču Aldis ir optimisma pilns savu viensētu atjaunot.

Virpuļviesulim sestdienas pēcpusdienā bija nepieciešamas tikai nepilnas trīs minūtes, lai radītu šādu postažu. Sākumā tas līdz pamatiem nopostīja divas saimniecības ēkas un norāva kūtij jumtu, līdz nonāca līdz dzīvojamajai mājai. Vējš bija tik stiprs, ka norāva ēkai visu otro stāvu un pa visu apkārtni ir izmētājis dažādas jumta konstrukcijas, šīferus, stiklus un arī personīgās mantas.

Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ neviens brīdī, kad tornādo plosīja “Krastiņu” saimniecību Balvu novada Bērzpils pagastā, nebija ārā un necieta. Mājas saimnieks Aldis Baranovskis tajā brīdī bija garāžā, bet viņa mamma – vienīgajā ēkā, kura cieta tikai nedaudz.

“Mani aizķēra, un tad es aizslēpos aiz tām skrūvspīlēm, un ar to tas viss sākās. Pēc tam jūtu, ka gaišs paliek. Es pat nedzirdēju, vienkārši jumts aizlidoja. Es tikai jutu, ka gaišs paliek, domāju jau, ka pa dullo dabūju un pie Pētera esmu,” atminas Aldis.

Tikai izejot ārā, Aldis aptvēris postījumu apmērus. Cietušas bija pilnīgi visas saimniecības ēkas. Cita nopostīta līdz pamatiem, kādai norauts tikai jumts. Visur apkārt mētājušies dažādi priekšmeti.