Patvaļīgi iestikloto balkonu īpašniekiem var draudēt gan sods, gan nodokļa paaugstināšana

0 Komentāru
Patvaļīgi iestikloto balkonu īpašniekiem var draudēt gan sods, gan nodokļa paaugstināšana
FOTO: LETA

Šobrīd aktualizējusies ”nelegāli” iestikloto lodžiju un balkonu problēma. Likums paredz, ka lodžijas un balkona iestiklošana vai pārbūve jāsaskaņo Rīgas pilsētas būvvaldē, tāpat kā jebkuri citi būvdarbi. Turklāt, lai saņemtu atļauju veikt šādus darbus daudzdzīvokļu ēkā, nepieciešama arī kaimiņu piekrišana.

Ja darbi veikti bez atļaujas, tad atbilstoši likumam tas uzskatāms par patvaļīgas būvniecības objektu.

Normatīvo aktu regulējums paredz patvaļīgi iestikloto balkonu un lodžiju legalizāciju, saņemot būvvaldē nepieciešamo saskaņojumu. Pretējā gadījumā dzīvokļu īpašniekiem var draudēt gan administratīvais sods, gan paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme.

Rīgas dome uzskata, ka šāda pieeja radīs liekus un būtiskus tēriņus pilsētas iedzīvotājiem, kā arī  lielu papildu slodzi būvvaldei, kurai nāksies strādāt ar desmitiem tūkstošu balkonu un lodžiju ”legalizāciju”.

Šobrīd tiek gatavoti priekšlikumi atbildīgajām ministrijām,  uzskatot, ka spēkā esošajam regulējumam nav jāattiecas uz  tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuru lodžijas un balkoni jau ir iestikloti un nerada apdraudējumu sabiedrībai. Taču uz visiem, kas nākotnē plāno jebkādus labiekārtošanas darbus, attieksies prasības par atļauju saņemšanu, kā arī sodi par patvaļīgu būvniecību.

0 Komentāru