Komentāri
Patvaļīgi iestikloto balkonu īpašniekiem var draudēt gan sods, gan nodokļa paaugstināšana
FOTO: LETA

Šobrīd aktualizējusies ”nelegāli” iestikloto lodžiju un balkonu problēma. Likums paredz, ka lodžijas un balkona iestiklošana vai pārbūve jāsaskaņo Rīgas pilsētas būvvaldē, tāpat kā jebkuri citi būvdarbi. Turklāt, lai saņemtu atļauju veikt šādus darbus daudzdzīvokļu ēkā, nepieciešama arī kaimiņu piekrišana.

Ja darbi veikti bez atļaujas, tad atbilstoši likumam tas uzskatāms par patvaļīgas būvniecības objektu.

Normatīvo aktu regulējums paredz patvaļīgi iestikloto balkonu un lodžiju legalizāciju, saņemot būvvaldē nepieciešamo saskaņojumu. Pretējā gadījumā dzīvokļu īpašniekiem var draudēt gan administratīvais sods, gan paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme.

Rīgas dome uzskata, ka šāda pieeja radīs liekus un būtiskus tēriņus pilsētas iedzīvotājiem, kā arī  lielu papildu slodzi būvvaldei, kurai nāksies strādāt ar desmitiem tūkstošu balkonu un lodžiju ”legalizāciju”.

Šobrīd tiek gatavoti priekšlikumi atbildīgajām ministrijām,  uzskatot, ka spēkā esošajam regulējumam nav jāattiecas uz  tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuru lodžijas un balkoni jau ir iestikloti un nerada apdraudējumu sabiedrībai. Taču uz visiem, kas nākotnē plāno jebkādus labiekārtošanas darbus, attieksies prasības par atļauju saņemšanu, kā arī sodi par patvaļīgu būvniecību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl