Pats vainīgs, ka strādā mazā novadā? LIZDA vadītāja norāda uz zemajām skolotāju algām laukos

2 komentāri
Pats vainīgs, ka strādā mazā novadā? LIZDA vadītāja norāda uz zemajām skolotāju algām laukos
Foto: Dmitrijs Suļžics/f64

Sagaidot jauno mācību gadu, lielākā sāpe ir zemais atalgojums lauku skolās, un pedagogiem jābūt novērtētiem arī tad, ja viņi strādā mazā novadā – tā intervijā “900 sekundēm” uzsvēra Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Arodbiedrības vadītāja vērš uzmanību uz satraucošu faktu – 41% skolotājiem darba atalgojums ir zemāks par 680 eiro.

“Protams, tas ir mazo skolu faktors, kas to arī ietekmē, bet tur mēs varam runāt arī par šīm mazajām klasēm, kur lauku teritorijā ir jābūt pieejamai izglītībai, bet atalgojums par to darbu – pats vainīgs, ka dzīvo mazā novadā un strādā ar bērniem mazāko klašu posmos. Pedagogs par to nedrīkst būt sodīts, viņam ir jābūt novērtētam un tāpēc jā, tas ir tas problēmjautājums, kas ir tā lielākā sāpe arī šā gada 1. septembri gaidot,” norāda Vanaga.

Ja valstij nav naudas, tādā gadījumā jāsolidarizējas visiem publiskajā sektorā: “Kāpēc jācieš mediķiem vai skolotājiem, bet citi ir izredzēto kārtā?”

Septembrī arodbiedrībai paredzēta tikšanās ar visām politiskajām partijām, lai saprastu, ko tās sola, bet LIZDA līdere neizslēdz, ka “kāpēc nesolīt” var attiekties arī uz jaunajām un opozīcijā esošām partijām.

Intervija ar Ingu Vanagu

2 komentāri