Pats galvenais ir vīrs un sieva, stāsta četru bērnu tētis no Kurzemes

0 Komentāru
Pats galvenais ir vīrs un sieva, stāsta četru bērnu tētis no Kurzemes
FOTO: LETA

Nīcas novadā, kur sarkani brunči plīv, dzīvo daudzbērnu ģimene ar skanīgu uzvārdu Vadoņi. Ģimene ir izteikti muzikāla un ļoti aktīva. Tētis Aivars Vadonis ir baptistu draudzes mācītājs, kurš Ziemassvētkos organizējis pat novada jauniešu gospeļu koru uzstāšanos un pūš mežragu. Vada arī Liepājas kristīgo profesionālo mūziķu apvienību Crescendo  un vietējo Rudes pagasta kori.  

Mamma Sandra ir latviešu valodas skolotāja Nīcas vidusskolā un vada Kristīgo skoliņu bērniem Rudē. Ģimenē aug četri bērni: 11 gadus vecais Klāvs, 9 gadīgais Justs, 8 gadus vecā Jūlija un četrgadnieks Arturs, kuri jau no mazām bērnu dienām dzīvo mūzikas pasaulē.

Vecākais dēls Klāvs mācās arī mūzikas skolā un spēlē flautu. Savukārt Justs ir mākslinieks, bet Jūlija kā īsta puķīte starp brāļiem dziedot, spēlē klavieres un uzstājas Ziemassvētkos, bet Arturiņš ir jaunākā atvasīte, kas mammītei Sandrai pieķēries kā dadzītis.

Mamma bija pirmā, kas Nīcas novadā sāka jaunu iniciatīvu par bērnu laukumu ierīkošanu. Nu jau Nīcas novadā ir vairāki spēļlaukumi bērniem!

Ar savu attieksmi un praktisku rīcību daudz ko mainījuši vietējā vidē, jauniešu kultūras un attieksmes veicināšanā. Viņi ar visu sirdi un dvēseli, bez atlīdzības darbojas novada dzīves pilnveidošanā vienkārši tāpēc, ka vēlas darīt labas lietas.

Sandra un Aivars ar sirsnību un mīlestību darbojas ar novada bērniem un jauniešiem, rīkojot izglītojošas, uz kristīgām vērtībām balstītas nometnes (angļu valodas, aktiermākslas), ko vada ciemiņi no ārvalstīm.

Jaunā ģimene organizē pārgājienus, sporta spēles un sētas bērnu talkas. 2011. gadā viņi Rudē nodibināja Ģimeņu klubiņu, kur regulāri notiek aktivitātes vecākiem ar bērniem. Ir aktīvi kultūras pasākumu apmeklētāji.

Pēc novada iedzīvotāju ieteikuma Sandra un Aivars Vadoņi ieguva nomināciju Gada novadnieks 2010. Ģimene ir arī viesojusies pie Latvijas prezidenta uz egles iedegšanu.

0 Komentāru