Pateicoties sterilizācijas programmai, Rīgā samazinās klaiņojošo kaķu skaits

0 Komentāru
Pateicoties sterilizācijas programmai, Rīgā samazinās klaiņojošo kaķu skaits
FOTO: LETA

Pateicoties klaiņojošo kaķu sterilizācijas programmai, Rīgā samazinās bez pajumtes esošo kaķu skaits. Arī šogad pašvaldības nauda šai programmai atvēlēta, taču tās visdrīzāk pietiks tikai līdz gada vidum.

Kopumā Rīgā pērn sterilizēti gandrīz 2 800 bezsaimnieka kaķu. Tas ir par 200 dzīvniekiem vairāk nekā 2014. gadā. Tas noticis Rīgas domes un patversmes Dzīvnieku draugs īstenoto programmu ietvaros.

Rīgas iedzīvotāju novērojumi liecina, ka pēdējos gados bezsaimnieka kaķu skaits ir samazinājies.

Šogad Rīgas dome ielas kaķu sterilizācijai atvēlējusi ap 43 tūkstošiem eiro. Tomēr pati pašvaldība atzīst, ka summa ir nepietiekama un nauda, tāpat kā citus gadus, beigsies jau gada vidū.

Tikmēr patversme Dzīvnieku draugs, kas arī īsteno klaiņojošo kaķu sterilizācijas programmu, norāda, ka apstādināt sterilizēšanas projektu nedrīkst.

Patversme naudu saņem no Teterevu un Bridžidas Bordo fondiem un vidēji dienā veterinārajā klīnikā tiek sterilizēti 6-8 dzīvnieki.

Tikmēr dome atzīt, ka naudas šobrīd ir tik, cik ir un vairāk pagaidām solīts netiek. Taču no šīs programmas esot arī citi ieguvumi, piemēram, notiek pārrunas ar iedzīvotājiem.

Pēc dzīvnieku aizstāvju datiem tikai Rīgā vien mīt 200 000 ielas kaķu un lai noturētu konstantu šo skaitu, būtu jāsterilizē 80% no šiem dzīvniekiem.

0 Komentāru