Pateicoties līdzcilvēku atbalstam, virpuļviesuļa plosītās saimniecības “Krastiņi” ēkām sāks atjaunot jumtus

Pievienot komentāru
Pateicoties līdzcilvēku atbalstam, virpuļviesuļa plosītās saimniecības “Krastiņi” ēkām sāks atjaunot jumtus
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Balvu novada Bērzpils pagasta iedzīvotāji turpina atgūties no pagājušās nedēļas nogalē piedzīvotā postošā virpuļviesuļa. Piecām plosītajām saimniecībām pašvaldība sniegs finansiālo atbalstu. Savukārt palīdzību – gan naudā, gan graudā – sniedz arī līdzcilvēki.

Bērzpils pagasta bioloģiskā saimniecībā “Krastiņi”, kuru virpuļviesulis sestdien, 6. jūlijā, teju pilnībā iznīcināja, turpina novērst postījumu sekas.

Balvu novada dome “Krastiņiem” tāpat kā vēl trijām saimniecībām piešķirs vienreizēju finansiālu atbalstu sešu minimālo mēnešalgu apmērā. Kopumā tas ir nedaudz vairāk par 2500 eiro. Pusi no pašvaldības izdevumiem sola atmaksāt pašvaldību ministrija.

Cietušajiem lielu palīdzību sniedz arī līdzcilvēki.

“Krastiņi”, tāpat kā daudzas citas lauku saimniecības Latvijā, nebija apdrošināta. Tas nozīmē, ka to atjaunošana pilnība gulstas uz pašu pleciem un sabiedrības atbalsta.

Dabas stihijas nodarītos postījumus apzināja arī zemnieku organizācijas. Lielākie postījumi esot nodarīt Kurzemes pusē, augļkopjiem. Pagaidām gan no valsts kompensāciju zemnieki neesot plānojuši prasīt.