Komentāri

Nacionālas nozīmes jautājumi Eiropas Savienības prezidentūras laikā nepaliks otrajā plānā – tādu solījumu no nozares ministra šodien saņēma Latvijas pašvaldību pārstāvji.  Savukārt Valsts kontrolierei nācās skaidroties par revīziju veikšanas metodēm un darbinieku kvalifikāciju. 

Starp stipru valsti un spēcīgām pašvaldībām ir jābūt vienlīdzības zīmei, ir pārliecināti pašvaldību vadītāji, tāpēc viņiem ļoti svarīga šķiet nozares ministra izpratne par to, kas vajadzīgs katra novada iedzīvotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Jebkurai pašvaldībai šobrīd ārkārtīgi svarīga ir Eiropas fondu apguve – lai pilnīga skaidrība ko varam, ko varēsim, kas mūs sagaida un lai varam plānot savus budžetus saistībā ar šiem Eiropas fondiem, jo ne mums vieniem īstas skaidrības vēl nav,” norāda Baldones novada dome priekšsēdētāja Karīna Putniņa.

Savukārt Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence norāda, ka pašvaldība jūtās, ka visvairāk apdraudētie.

”Mēs jūtamies kā visvairāk apdraudētie no šīm nākotnē plānotām Eiropas naudām un gribētos lai ministrs atceras, ka ir arī Pierīga kur cilvēku skaits palielinās, palielinās bērnu skaits, ka izglītības ministrija paziņo, ka mums Eiropas nauda skolu palielināšanai nebūs, tad mēs tomēr nejūtamies ļoti komfortabli,” norāda Ence.

Kuplā skaitā sanākušajiem pašvaldību pārstāvjiem ministrs solīja, ka viņa prioritāte būs Eiropas fondu apguve, lai spētu nodrošināt iedzīvotājiem visus nepieciešamos pakalpojumus un veicināt reģionu attīstību.

Uz pašvaldību sanāksmi uzaicinātajai valsts kontrolierei bija jāatbild uz daudziem jautājumiem par revīziju veikšanas metodēm un darbinieku kvalifikāciju. Pašvaldību pārstāvji pārmeta Valsts kontrolei par normatīvu nostādīšanu augstāk par cilvēku vajadzībām. Revidenti neieklausoties argumentos, bet iztapīgi sekojot dažādu normatīvo aktu izpildei, kas bieži vien neesot pamatoti. Valsts kontrole oponē, ka šādā gadījumā ir jāmaina likumi:

Pašvaldību savienības sēdē, pēc plašām diskusijām šodien tika apstiprināts arī pašvaldību savienības šī gada budžets.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl