Pašvaldības taisnojas, ka “melno kasu” nav, neskatījās arī striptīzšovus

1 komentārs
Pašvaldības taisnojas, ka “melno kasu” nav, neskatījās arī striptīzšovus
FOTO: LETA

Pašvaldības Saeimā spiestas taisnoties par saviem tēriņiem. Ierasties Publisko izdevumu un revīzijas komisijā šodien bija izsauktas to novadu domes, kurās pēc revīzijas tika atklātas gan “melnās kases”, gan nelietderīgi tēriņi, piemēram, striptīzšova apmaksāšana. Atspēkojot pārmetumus par nodokļu maksātāju naudas šķērdēšanu, pašvaldību pārstāvji apšauba Valsts kontroles politisko neitralitāti un apsūdz to sabiedrības maldināšanā.

Dažas dienas pirms vēlēšanām Valsts kontrole darīja zināmus rezultātus revīzijai, kas izlases kārtībā tika veikta vairākās pašvaldībās. Tika atklāts, ka pašvaldībās ir tā sauktās “melnās kases” nekontrolētu skaidras naudas darījumu veikšanai.

Ogres novadā, piemēram, tirgotas arī pašu zīmētas ieejas biļetes. Atklāti arī nelietderīgi tēriņi. Spilgts piemērs ir Līgatnes novada dome, kas Jaungada ballē esot maksājusi par koncertu ar striptīzšovu un Samantas Tīnas seksa dziesmām.

Apšaubīta arī vairāku komandējumu pamatotība. Ogres novada darbinieki ārzemju braucienā Maltā pētījuši ūdens atsāļošanas iekārtas, bet Rundāles novada darbinieki tepat Latvijā komandējuma ietvaros iepazinušies ar kulta vietām.

Valsts kontrole pārkāpumos vaino gan grāmatvežu zemo kvalifikāciju, gan apzinātu nodokļu maksātāju naudas šķērdēšanu.

Vairums pašvaldību pārstāvju, kuri šodien bija izsaukti ierasties Saeimā, deputātiem atzina, ka ir guvuši mācību un sola trūkumus novērst.

Tomēr pārmetumi bija jāatspēko arī Valsts kontrolei, kas tika kritizēta par sabiedrības maldināšanu, jo, iepazīstinot ar revīzijas rezultātiem, esot sabiezinājusi krāsas.

Lieli iebildumi pašvaldību pārstāvjiem bija arī par to, ka neglaimojošais revīzijas ziņojums izskanēja tieši vēlēšanu priekšvakarā.

Valsts kontroliere oponēja, ka šādi ziņojumi oktobra sākumā tiek publiskoti katru gadu neatkarīgi no tā – ir vai nav vēlēšanas, jo to paredz likums.

Saeimas komisijas sēde noslēdzās ar pašvaldību pārstāvju aicinājumu Valsts kontrolei nebūt tikai represīvai iestādei, bet regulāri arī izglītot darbiniekus novados, kas, viņuprāt, ļautu izvairīties no pārkāpumu atkārtošanas.

1 komentārs