Pašvaldības policija par 366 eiro pārdevusi vairākus tūkstošus vērtu “Lincoln”

29 komentāri
Pašvaldības policija par 366 eiro pārdevusi vairākus tūkstošus vērtu “Lincoln”
Ilustratīvs foto: NetCarShow

Rīgas pašvaldības policija izsolē pārdevusi vairākas lietotas automašīnas, tostarp par 366,21 eiro pārdota automašīna ”Lincoln Navigator” un par 313,89 eiro – ”Jeep Cherokee”, kā arī vēl virkne citu automašīnu, liecina informācija pašvaldības policijas mājas lapā.

Kā noskaidroja Skaties.lv, policija pārdevusi 1998. izlaiduma gada ”Lincoln Navigator”, kura tirgus cena, pēc autonozares eksperta teiktā, ir sākot no pieciem ar pusi tūkstošiem eiro. Turklāt, gadījumā, ja automašīna ir bijusi bojāta vai smagi cietusi avārijā, pārdodot to rezerves daļās, tās cena ir vēl krietni lielāka par pieciem tūkstošiem eiro. Piemēram, par vairākiem simtiem eiro varētu tikt pārdotas vien divas ”Lincoln Navigator” durvis, bet šādas automašīnas motora cena vien ir aptuveni pusotrs tūkstotis eiro, un “Lincoln Navigator” ātrumkārba tirgū maksā aptuveni vienu tūkstoti eiro, portālam Skaties.lv atzina automašīnu tirgotājs, kurš šajā nozarē darbojas divdesmit gadus.

Savukārt ”Jeep Cherokee” ”jebkādā stāvoklī” maksā, sākot no trim tūkstošiem eiro.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datu bāzē vairs nav pieejama informācija par automašīnām, kas bija reģistrētas ar šīm numurzīmēm. Tas nozīmē, ka tās ir pārreģistrētas vai izvestas no valsts, vai arī norakstītas izjaukšanai, numurzīmes nododot CSDD.

Automašīnu tirgotājs:

Tā izskatās pēc lielas krāpšanas, kāds ir labi ”uzvārījies”. Šeit vajadzētu izmeklēšanu un iesniegumu prokuratūrā par pašvaldības līdzekļu izsaimniekošanu, jo nekur šādas izsoles nebija zināmas.

Aprīlī notikušajā izsolē kopumā Rīgas pašvaldības policija pārdevusi divpadsmit transportlīdzekļus. Par 238 eiro pārdots ”Renault Kangoo”, par 416 eiro – ”Mitsubishi Pajero”, 313 eiro – ”Jeep Cherokee”, 466 eiro, 664 eiro un 466 eiro izsolē pārdoti trīs ”Renault Master”, par 165 eiro pārdots motocikls ”MEIDUO MD125T-22”, par 195 eiro – ”Ford Escort”, par 396 eiro – ”Ford Tourneo”, par 286 eiro izdolīts ”Mercedez Benz”, par 366 eiro – ”Lincoln Navigator”, bet par 532 eiro – ”Renault Master”, liecina informācija par Rīgas pašvaldības kustamās mantas – transportlīdzekļu – rakstiskās izsoles rezultātiem. Automašīnu cenā jau ir iekļauts pievienotās vērtības nodoklis (PVN), un šīs automašīnas izsolītas šā gada 14. aprīli.

Daļa no augstāk nosauktajām automašīnām izsolīta SIA ”Capo”, otra daļa – privātpersonai Ingaram Martunelim.

”Visas policijas automašīnas izsolē tiek pārdotas gadījumos, kad to remonts izmaksā pārāk dārgi vai arī tās ir kā citādi ekonomiski neizdevīgas,” portālam Skaties.lv sacīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Inese Krieviņa.

Izsolē piedāvātās automašīnas pirms izsoles vērtējot ”neatkarīgs sauszemes transportlīdzekļu tehniskais eksperts”. Viņš nosaka automašīnu tehnisko stāvokli, kā arī pēc tā – transportlīdzekļu tirgus vērtību. Tas tiek fiksēts eksperta atzinumā – transportlīdzekļa faktiskās vērtības aktā, sacīja I. Krieviņa.

”Vērtējot transportlīdzekļus, eksperts ņem vērā transportlīdzekļa vizuālo stāvokli, informāciju katalogos, CSDD noteikumus ”Par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli”, tirgus cenas, Eiropas auto pārvadātāju standartus un prasības, Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas noteikumus, izmanto Latvijas Īpašuma Vērtētāju Asociācijas metodiku u.c.,” sacīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāve.

Lūk, kā izskatās 1998. gada “Lincoln Navigator”:

 

29 komentāri