Komentāri
Pašvaldības nevienlīdzīgi dala pabalstus: Daugavpils dāsnākā, Kandava – trūcīgākā
FOTO: Flickr

Latvijas pašvaldībās valda pamatīga nevienlīdzība: pārtikušajās pilsētas trūcīgo pabalstus saņem ģimenes pat ar vairākām mašīnām un dzīvokļiem, tikmēr nabadzīgākās pašvaldības un pabalstiem var cerēt tikai retais. Valsts kontrole uzskata, ka pabalstu izsniegšanu steidzami jāsakārto Labklājības ministrijai, tomēr tā uzsver – pašvaldības ir tiesīgas rīkoties pēc saviem ieskatiem.

Pēc Valsts kontroles aplēsēm, visdāsnākā ir Daugavpils pašvaldība – tā par nodokļu maksātāju naudu izsniedz bagātīgus pabalstus, pat pamanījusies piešķirt vienreizēju pabalstu ceļa izdevumiem Ļeņingradas blokādes dalībnieku salidojumam Sanktpēterburgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ļoti dāsna pret savējiem ir arī Rēzekne: piemēram, ģimenei, kuras uzkrājumos ir gandrīz 50 000 eiro, piešķirts dzīvokļa pabalsts. Tādu pašu pabalstu saņēmusi ģimene ar pieciem nekustamajiem īpašumiem.

Siguldā trūcīgās personas statuss piešķirts ģimenei, kurai pieder divas automašīnas un tā ir izsniegusi kādam aizdevumu 80 000 eiro apmērā, turklāt šai ģimenei arī pieder kapitāla daļas divos uzņēmumos. Valsts kontrolei gan nav izdevies noskaidrot, kādēļ ierēdņi bijuši tik dāsni – nevērības, vai tā dēvētās blata sistēmas dēļ.

Tikmēr vērojama arī otra galējība – vairākās pašvaldībās pabalstu saņemšanas kritēriji ir ļoti stingri. Vismazākās izredzes tikt pie pabalstiem ir Kandavā. Domes priekšsēdētājs uzsver, ka ir gaidāmas vērienīgas pārmaiņas, un iedzīvotāji vairs novārtā atstāti netiks.

Valsts kontrole uzskata, ka pabalstu sistēmu vajadzētu sakārtot, lai iedzīvotāji visā valstī varētu saņemt taisnīgus pabalstus. Ministrija gan uzsver, ka tā ir pašvaldību atbildība.

Interesanti, ka Valsts kontrole nav pārbaudījusi Rīgas pašvaldību – kontrolieri taisnojas, ka iestādes resursi nav tik lieli, lai pārbaudītu visas pašvaldības, tāpēc Latvijas bagātākās un reizē arī necaurspīdīgākās pilsētas sociālās naudas plūsma pagaidām paliek noslēpumā tīta.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl