Komentāri

Trešdien, 10. septembrī notika Latvijas Pašvaldību savienības domes sēde, kurā novadu un pilsētu domju priekšsēdētāji vērsa Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas uzmanību uz virkni problēmjautājumu, kas saistīti pašvaldību nākamā gada budžeta veidošanu. Sēdes laikā amatpersonu vidū bija manāma nevienprātība.

LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis uzsvēra pamatprincipu – pašvaldību pašu finanšu resursiem jābūt proporcionāliem pienākumiem un uzdevumiem, kas pašvaldībām noteikti ar likumu. Valstij, deleģējot savu funkciju vai uzdevumu izpildi, jāparedz tām atbilstošs finansējums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministru prezidente Laimdota Straujuma sēdē atzina, ka vajadzību nākamā gada budžetā ir tik daudz, ka būs jāmeklē smagi kompromisi, lai tām visām atrastu finansējumu. Prioritātes budžeta veidošanā – pensijas, izglītība, veselības aprūpe un arī aizsardzība.

Ventspils mērs Aivars Lembergs domes sēdē norādīja uz vairākiem pantiem, kurus, viņaprāt, valdība neievēro. Lielākoties tas ir saistīts ar finanšu jautājumiem.  ”Pašvaldības nevar būt atbildīgas, ka nav zināma ienākumu bāze ilgtermiņā, turklāt nav skaidrs, ka tā nemainīsies atkarībā no tā, kas ir Ministru prezidents un kāda partija ir pie varas”, komentējot Straujumas teikto, atzina Lembergs.

Netiekot ievērots arī pants par pašvaldību tiesībām uz pietiekamiem pašu finanšu resursiem. Tajā teikts, ka pašvaldībām ir stabili pašu ienākumi un ir arī pārdalāmie resursi. Tomēr, pēc Lemberga domām, patlaban nav ne diskusijas par pašu ienākumiem, jo tādu nemaz nav, ne arī par pārdalāmajiem resursiem.

Vairāk skatieties TV3 Ziņās plkst. 19:00

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl