Komentāri

Pašvaldības labprāt atsauktos valdības vadītājas Laimdotas Straujumas aicinājumam, izmantojot iepirkumus, atbalstīt Krievijas sankciju dēļ cietušos Latvijas uzņēmējus. Tomēr ir pašvaldības, kur nezina, kā to darīt. Tāpēc Pašvaldību savienības vadītājs plāno tikties ar Iepirkumu uzraudzības biroja pārstāvjiem, lai skaidrotu, kādas iespējas paredz likums. 

Formāli šobrīd valsts un pašvaldību iepirkumos nedrīkst kā vienu no kritērijiem iekļaut produktu izcelsmes valsti. Lai kaut kā atbalstītu vietējos ražotājus, pašvaldības jau iepriekš spērušas dažus soļus.

Pārsvarā pašvaldības cenšoties ievērot un vērtēt pretendentus ne tikai pēc cenas, bet saimnieciski izdevīgākos piedāvājumus. Tomēr tas ne vienmēr sanāk, tāpēc, lai varētu atsaukties aicinājumam atbalstīt Krievijas sankciju dēļ cietušos Latvijas pārtikas nozares uzņēmējus, pērkot viņu preces, nepieciešamas izmaiņas likumos. Tā uzskata Baldones novada domes priekšsēdētāja.

Pašvaldību savienības vadītājs atzina, ka plāno tikties ar Iepirkumu uzraudzības biroju un noskaidrot likumiskas iespējas. Rīgas mērs Nils Ušakovs jau paziņojis, ka turpmāk līgumos par skolēnu ēdināšanu, prasība izmantot Latvijas preci tiks izvirzīta kā viens no pamatnosacījumiem.

Jaunais mācību gads valsts programmai Skolas piens, kurā iesaistījušās 890 mācību iestādes, sācies jau 1.augustā. Pagaidām arī šīs 1,8 miljonu eiro vērtās programmas ietvaros nevarot izslēgt, ka bērni lietos Lietuvas nevis Latvijas pienu vai piena produktus.

Lauku atbalsta dienesta informācija liecina, ka atbalstam lielākoties piesakās skolu ēdinātāji. Mārupes pašvaldības skolu ēdinātājas SIA Aniva pārstāve Inese Buliņa LNT atzina, ka iepirkt Latvijas ražotāju produkciju ir pati par sevi saprotama lieta. Viņa zināja stāstīt, ka arī daudzi citi, jo sevišķi Rīgas un pierīgas skolu ēdinātāji atbalsta savējos ražotājus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl