Pasūtīt narkotikas pa pastu nav īpaši laba doma… Šis jaunietis to atcerēsies mūžam!

Pievienot komentāru
Pasūtīt narkotikas pa pastu nav īpaši laba doma… Šis jaunietis to atcerēsies mūžam!
Foto: VID Muitas daļa

2015. gada decembrī Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas policijas pārvalde aizturējusi un atzinusi par aizdomās turamo kādu 1992. gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kurš no Nīderlandes pa pastu saņēmis narkotikas.

Kratīšanas laikā gan starp jaunieša mantām, gan dzīvesvietā atrasti un izņemti vairāki iepakojumi ar iespējamām narkotiskām un psihotropām vielām vai prekursoriem.

15. novembrī Latvijas pasta vēstuļu šķirošanas daļā, veicot pasta sūtījuma no Nīderlandes muitas pārbaudi, tika konstatēts iepakojums ar 102 dzeltenas krāsas taisnstūra formas tabletēm, par kurām radās aizdomas, ka tās ir narkotikas. Sūtījums tika izņemts, un 23. novembrī VID Muitas policijas pārvalde uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 1901. panta pirmā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, tas ir, par iespējamo narkotisko, psihotropo vai jauno psihoaktīvo vielu, kā arī to saturošu izstrādājumu vai prekursoru, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai nelikumīgā veidā.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā veiktā ekspertīze atzina, ka tabletes satur 24,4068 g MDMA jeb 3,4 metilēndioksimetamfetamīna.

16.decembrī aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu puisis tika aizturēts un kratīšanas laikā starp viņa mantām tika atrasti un izņemti vēl vairāki iepakojumi ar iespējamām narkotiskām/psihotropām vielām vai prekursoriem. Arī aizturētā dzīvesvietā tika veikta kratīšana, kurā tika atrasti un izņemti vairāki iepakojumi ar iespējamām narkotiskām un psihotropām vielām vai prekursoriem, kā arī svari, iepakojumi vielas fasēšanai un citi priekšmeti ar vielu paliekām. 2015. gada 17.decembrī aizturētais tika atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 1901. panta otrās daļas un 2531. panta trešās daļas.

Pēdējo mēnešu laikā ir palielinājies VID Muitas policijas pārvaldē uzsākto kriminālprocesu daudzums par narkotisko un psihotropo vielu pārvietošanu pāri robežai pasta sūtījumos. Tādēļ svarīgi ir apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība ar brīvības atņemšanu līdz 12 gadiem, tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

Daļa no uzsāktajiem kriminālprocesiem liecina, ka atsevišķos gadījumos noziedzīgie grupējumi izmanto svešu personu datus un pasta adreses, lai saņemtu šos sūtījumus, tāpēc VID aicina iedzīvotājus ziņot par aizdomīgiem sūtījumiem, īpaši gadījumos, kad pasūtījums nav veikts un sūtījums nav gaidīts. Atgādinām, ka VID bezmaksas uzticības tālrunis 80009070 strādā 24 stundas diennaktī.

1 2531. panta trešā daļa – psihotropās vielas lielā apmērā neatļauta iegādāšanās realizācijas nolūkā, pasūtot to internetā ar piegādi pa pastu pēc dzīvesvietas adreses, kā arī minētās vielas pārvietošana pāri Latvijas Republikas valsts robežai nelikumīgā veidā.