Komentāri
Pastiprinātu pārbaužu laikā atklāj neatbilstošu sivēnu pārvietošanu
FOTO: LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka 14.augustā, sadarbojoties ar Valsts policiju,  Aglonas svētku laika pārbaužu ietvaros, uz autoceļa Daugavpils-Rēzekne, apturēta automašīna ar piekabi, kurā atradās 16 sivēni bez apzīmējuma – krotālijām vai tetovējuma.

Sivēnu pārvadātājs paskaidroja, ka sivēni iegādāti Daugavpils novada Kalkūnes pagastā un tos plānoja nogādāt uz novietni Rēzeknes novada Sakstagala pagastā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

PVD informē, ka nereģistrētie dzīvnieki ir nogādāti novietnē Kalkūnes pagastā un pēc dokumentu saņemšanas no Valsts policijas tiks lemts par tālāko rīcību, tai skaitā tiks uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Lai dzīvniekus pārvietotu no novietnes, kur tie atrodas uz citu novietni, pirms pārvietošanas jāveic dzīvnieku – cūku ”apzīmēšana” – krotāliju vai tetovējuma veidā. Tāpat Pārvietošanas deklarācijā jānorāda novietne, no kuras pārvieto un novietne, uz kuru pārvieto, kā arī dzīvnieku turētāja vārds, uzvārds, uz tās jābūt parakstam un zīmogam.

 

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl