Pašreizējā sistēma ir neefektīva: ministrijas rosinās bargāk sodīt kontrabandas cigarešu tirgotājus

13 komentāri
Pašreizējā sistēma ir neefektīva: ministrijas rosinās bargāk sodīt kontrabandas cigarešu tirgotājus
VALSTS ROBEŽSARDZE

Valstī steidzami jāmaina likumdošana, lai iestādes varētu efektīvi cīnīties ar kontrabandas cigarešu tirgotājiem. Pie šādas atziņas nonākuši Tieslietu un Iekšlietu ministriju pārstāvji pēc kopīgas tikšanās. Jau drīzumā Saeimā tiks iesniegti likuma grozījumi, lai nelegālajiem pārdevējiem draudētu kriminālsods, nevis tikai administratīvā atbildība.

Tieslietu un Iekšlietu ministriju ekspertu apvienotā darba grupa vienojusies, ka cigarešu tirgoņiem jāparedz kriminālatbildība. Secināts, ka pašlaik valstī ir vairākas personas, kurām noformēti pat 700 protokoli par cigarešu tirgošanu, taču tas no noziedzīgās rūpala neattur likumu bezzobainības dēļ.

Valsts policijas priekšnieks uzsver, ka pašreizējais limits, pēc kāda personai draud kriminālatbildība, ir nesamērīgi liels.

21. novembra naktī policija tirgū veica vērienīgu operāciju, aizturot 12 iespējamos cigarešu tirdzniecībā iesaistītos.

Sociālajos tīklos iedzīvotāji ziņo, ka cigarešu tirgoņi atgriezušies. TV3 Ziņas gan nevienu nelegālo tirgoni Centrāltirgū nesastapa. Policijas priekšnieks atzīst, – kontrabandistu atgriešanās peļņas vietā nebūtu nekas neparasts.

Jāpiemin, ka starp Centrāltirgus cigarešu tirgošanas lietā četriem apcietinātajiem divi ir uzņēmēji.

13 komentāri