Pašnodarbinātiem invalīdiem par saviem rokdarbiem valstij jāmaksā 50 eiro

1 komentārs

Pat ja ienākumi gadā ir niecīgi vai vispār nav bijuši, pašnodarbinātajiem ir pienākums valstij samaksāt minimālo nodokli – 50 eiro gadā. Šāda kārtība ir spēkā jau divus gadus, un vissāpīgāk prasība skar invalīdus darbspējīgā vecumā, kuri, par spīti veselības problēmām, vēlas būt noderīgi un sevi nodarbināt, piemēram, ar rokdarbiem.

Otrās grupas invalīde Ērika kā risinājumu saredzēja samazināto patentmaksu 17 eiro gadā. Bet pēc tam, kad Valsts ieņēmumu dienests (VID) te piešķīra, te atņēma tiesības maksāt samazināto patentmaksu, vērsās pie likumu pieņēmējiem.

Foto

VID skaidro, ka minimālais nodoklis 50 eiro gadā noteikts, lai vispirms tirgu attīrītu no fiktīviem spēlētājiem un atsvērtu izmaksas par nodokļu maksātāju uzraudzīšanu.

Tiesībsarga birojā uzskata, ka noteiktais minimālais nodoklis ir samērīgs un nav pretrunā ar Satversmi, tomēr piekrīt, ka tas var būt sāpīgs sitiens mazaizsargātām grupām. Ar lūgumu atvieglot šiem cilvēkiem situāciju, birojs vērsies Finanšu ministrijā.

Pagaidām samazināto patenta maksājumu nevar saņemt, piemēram, cilvēki pirmspensijas vecumā, bet finanšu ministrija apgalvo, ka tuvākajā laikā uz diskusiju galda atkal atgriezīsies jautājums par samazinātās patenta maksas noteikšanu konkrētām invalīdu grupām.

Bet pārējiem pašnodarbinātajiem ar zemiem vai neregulāriem ienākumiem esot jāpārvērtē sava saimnieciskā darbība.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl