Pašizolācija viesnīcā: no ārzemēm atgriezies iedzīvotājs stāsta par savu ikdienu

Pievienot komentāru

Var gulēt līdz pusdienlaikam un pēc tam skatīties filmas – tā savu dienu raksturo kādas Jelgavas viesnīcas viesis, kurš atrodas pašizolācijā. Jelgavā, vismaz vēl pirms pāris dienām, šāds viesis, kas viesnīcā uzturējās pašizolācijas nolūkos, bija vienīgais.

Jelgavas viesnīcā “Zemgale” cilvēki pašizolācijā var veiksmīgi apmesties, jo to ļauj viesnīcas plānojums. Viena ieeja ir ikdienas viesiem, bet otrā galā ir ieeja cilvēkiem pašizolācijā.

Viesnīcas saimnieks Aivars Zeltiņš ved rādīt, kā izskatās ieeja, kas atvēlēta pašizolācijas viesiem. Pie ieejas dežurē pašvaldības policijas darbiniece, kura seko līdzi pašizolētajam viesim. Viesnīcas saimnieks norāda, ka vienīgais pašizolācijas viesis viesnīcas virtuvi neizmanto, pārtiku viņam atved tuvinieki.

“Ja arī atbraucis kāds radinieks un atvedis pārtiku, tad tas tiek atstāts pie durvīm un viņš atnāk pakaļ,” stāsta viesnīcas saimnieks.

Pašizolētajam cilvēkam policists mēra temperatūru un seko līdzi viesa gaitām. Ir izstrādāta virkne noteikumu, kas jāievēro cilvēkiem pašizolācijā viesnīcas pirmajā stāvā.

“Sagatavojām īpašus iekšējās kārtības noteikumus, kas ir jāievēro, kas nav. Pat tik detalizēti, ka mēs šobrīd neļaujam ienest alkoholu iekšā, lai varētu viesi komfortabli dzīvot un neradīt riskus apkārtējiem,” teic viesnīcas saimnieks.

Vienīgais pašizolācijā esošais vīrietis vārdā Sergejs nesen atgriezies no trīs nedēļu ceļojuma pa Eiropu, bijis Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā. Jelgavā mājās viņam esot bijis par šauru, tāpēc devies uz viesnīcu. Sergejs par piemēru raksturo savu dienu viesnīcā: “Gulēju līdz pusdienas laikam, pēc tam devos nedaudz pastaigāties tepat tuvumā, tagad atgriezos un skatos filmu. Varu iziet ārā uzpīpēt, nav problēmu.

“Protams, nav runa par peļņu, bet par to, lai samazinātu zaudējumus.” Aivars Zeltiņš norāda, ka viesnīcu nav slēdzis, jo gaida ne tikai pašizolācijas viesus: “Tie cilvēki, kas nāk ikdienā uz viesnīcu, 2. vai 3. stāvu viņiem nav nekāda saskarsme ar 1. stāvu, kur ir šie cilvēki pašizolācijā.”

Pašizolācijā esošajiem jāpavada divas nedēļas, ja līdz tam laikam nav nekādu saslimšanas simptomu, cilvēks tiek uzskatīts par veselu.