“Pasažieru vilciens” pārtrauks jauno vilcienu iepirkuma konkursu

Komentāri
“Pasažieru vilciens” pārtrauks jauno vilcienu iepirkuma konkursu
Foto: LETA

”Pasažieru vilciena” jaunā valde trešdien pieņēma lēmumu pārtraukt vilcienu iepirkuma procedūru, savu lēmumu pamatojot ar to, ka iepirkuma turpināšana “neatbilst uzņēmuma interesēm un finansiālajām iespējām”.

“AS “Pasažieru vilciens” jaunā valde divu nedēļu laikā kopš savas darbības sākuma ir pārskatījusi un apstiprinājusi uzņēmuma iepriekšējā finanšu gada pārskatu. Iesniegšanai akcionāram sagatavoti arī 2014.gada budžeta grozījumi, kuros atrasta iespēja optimizēt resursus un samazināt zaudējumus par vismaz 5 miljoniem eiro. Jaunā valde šodien pieņēma lēmumu pārtraukt vilcienu iepirkuma procedūru, jo tās turpināšana neatbilst uzņēmuma interesēm un finansiālajām iespējām,” teikts kompānijas oficiālajā paziņojumā.

Valde plāno līdz augusta beigām sagatavot ceļa karti, kādā veidā nonākt līdz veiksmīgai ritošā sastāva nomaiņai paredzētajā termiņā – līdz 2016. gadam, teikts uzņēmuma “Pasažieru vilciens” izplatītajā paziņojumā.

Šā gada jūlija sākumā satiksmes ministrs Andrijs Matīss pieņēma lēmumu atcelt veco “Pasažieru vilciens” valdi. Viņš skaidroja, ka iepriekšējā a/s “Pasažieru vilciens” valde nav tikusi galā ar uzdevumiem, kas tai izvirzīti, tāpat neesot pārliecības, ka uzņēmums varēs finansēt vilcienu nomu, neprasot papildu līdzekļus no valsts budžeta. 8.jūlijā tika iecelta jauna valde – par “Pasažieru vilciena” jauno valdes priekšsēdētāju tika iecelts Andris Lubāns, valdes locekļu amatos – Māris Bremze un Mikus Pērse.

“Pasažieru vilciena” izsludinātā atklātā konkursa par jaunu elektrovilcienu nomu iepirkuma uzvarētāju tika atzīts Šveices uzņēmums “Stadler Bussnang AG”. A. Matīss pauda, ka uzvarētāja “Stadler” piedāvājums esot krietni dārgāks nekā Igaunijā.

Konkurss par jaunu elektrovilcienu nomu uz 15 gadiem tika izsludināts 2013.gadā. Iepirkuma ietvaros Latvijā tika plānots ieviest jaunus vilcienus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl