Komentāri

Katru dienu medijos parādās jaunas ziņas par aviokompānijas Germanwings lidmašīnas Airbus 320 avāriju. Lai nu kā, pagājusi precīzi nedēļa kopš traģēdijas, un lidmašīnas turpina viena pēc otras celties debesīs. Piekritīsiet, šādas katastrofas liek uzdot jautājumus. Piemēram, pirms katra lidojuma pasažieriem tiek skaidrotas drošības instrukcijas, bet, protams, šādās katastrofās tās neko nelīdz. Tāpēc, gluži vienkārši, rodas jautājums, kāpēc vajag klausīties šīs instrukcijas?

TV3 raidījuma Bez Tabu aptaujātie lidmašīnu pasažieri norāda, ka bieži vien cilvēki laikā, kad tiek skaidrota drošības instrukcija, nodarbojas ar blakus lietām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Drošības instrukciju noformējums un pasniegšanas veids ir aviokompāniju ziņā, bet tā saturam jāatbilst Starptautiskā Eiropas un nacionālā līmeņa prasībām.

”Aviācijā ir tā, ka katra mācību stunda tiek ļoti rūpīgi izvērtēta, katrs notikums, katrs pavērsiens un katrs negadījums ir lieta, no kuras visa industrija mācās,” stāsta AirBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

Stjuartu apmācības ilgst trīs līdz četrus mēnešus, bet gan pilotu, gan stjuartu prasmes un zināšanas regulāri tiek pārbaudītas un nepieciešamības gadījumā, nodrošinātas atkārtoti.

Aviokompāniju atbilstību drošības standartiem regulē Starptautiskā Civilās aviācijas organizācija, kas visas dalībvalstis pārbauda un auditē.

Ja tiek atklātas nopietnas atkāpes no drošības prasībām, valsts var tikt iekļauta melnajā sarakstā.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl