Pasaules Banka un OECD kritizē Latvijas nodokļu sistēmu

Komentāri

Pasaules Banka publiskojusi 300 000 eiro vērto pētījumu par Latvijas nodokļu sistēmu, uz kura bāzes Finanšu ministrija iecerējusi gatavot nodokļu politikas stratēģijas izmaiņas.

Pētījuma secinājumos, kas īpašā forumā šodien tika prezentēti valsts augstākajām amatpersonām un uzņēmējiem, tostarp ieteikts mazināt nodokļu slogu darba ņēmējiem ar zemiem ienākumiem, kā arī tiek kritizēts mikrouzņēmuma nodokļu režīms, kas mazina iedzīvotāju sociālo nodrošinājumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas nodokļu maksātāju forums agrā trešdienas rītā pulcēja lielu apmeklētāju skaitu –  amatpersonas, politiķus, uzņēmējus un arī ārvalstu ekspertus. Pasākuma galvenais mērķis – diskusija par efektīvākiem nodokļu politikas risinājumiem. 

Pētījumā, kas nodokļu maksātājiem izmaksāja 300 000 eiro, veikts plašs Latvijas nodokļu sistēmas izvērtējums un salīdzinājums ar citām valstīm, kā arī sniegti ieteikumi, ko vajadzētu uzlabot. Tostarp eksperti uzskata, ka kārtējo reizi vērš uzmanību uz lielo nodokļu slogu iedzīvotājiem un netaisnību, kas nabagos padara vēl nabagākus.

Izanalizējot visas nodokļu pozīcijas, Pasaules Banka secinājusi, ka, paaugstinot atsevišķas likmes, paplašinot nodokļu bāzi un samazinot ēnu ekonomiku, budžeta ieņēmumus apjomu iespējams būtiski palielināt.

Foruma diskusijās neiztrūka arī diskusijas par nu jau bēdīgi slaveno mikrouzņēmuma nodokli, ko kritizē arī Pasaules Banka, iesakot pakāpeniski no šā režīma atteikties.

Nepilnības Latvijas nodokļos kritizē arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, kuras skatījumā sistēmā jāveic fundamentālas reformas – jāievieš progresivitāte iedzīvotāju ienākuma nodoklim un jāceļ nekustamā īpašuma nodokli.

Plānots, ka līdz pavasarim visi ekspertu ieteikumi tiks izvērtēti, un noderīgākie no tiem iekļauti jaunajā Latvijas nodokļu stratēģijā nākamajiem 5 gadiem.

Lasi vēl