Pasaules Banka un OECD kritizē Latvijas nodokļu sistēmu

Komentāri

Pasaules Banka publiskojusi 300 000 eiro vērto pētījumu par Latvijas nodokļu sistēmu, uz kura bāzes Finanšu ministrija iecerējusi gatavot nodokļu politikas stratēģijas izmaiņas.

Pētījuma secinājumos, kas īpašā forumā šodien tika prezentēti valsts augstākajām amatpersonām un uzņēmējiem, tostarp ieteikts mazināt nodokļu slogu darba ņēmējiem ar zemiem ienākumiem, kā arī tiek kritizēts mikrouzņēmuma nodokļu režīms, kas mazina iedzīvotāju sociālo nodrošinājumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas nodokļu maksātāju forums agrā trešdienas rītā pulcēja lielu apmeklētāju skaitu –  amatpersonas, politiķus, uzņēmējus un arī ārvalstu ekspertus. Pasākuma galvenais mērķis – diskusija par efektīvākiem nodokļu politikas risinājumiem. 

Pētījumā, kas nodokļu maksātājiem izmaksāja 300 000 eiro, veikts plašs Latvijas nodokļu sistēmas izvērtējums un salīdzinājums ar citām valstīm, kā arī sniegti ieteikumi, ko vajadzētu uzlabot. Tostarp eksperti uzskata, ka kārtējo reizi vērš uzmanību uz lielo nodokļu slogu iedzīvotājiem un netaisnību, kas nabagos padara vēl nabagākus.

Izanalizējot visas nodokļu pozīcijas, Pasaules Banka secinājusi, ka, paaugstinot atsevišķas likmes, paplašinot nodokļu bāzi un samazinot ēnu ekonomiku, budžeta ieņēmumus apjomu iespējams būtiski palielināt.

Foruma diskusijās neiztrūka arī diskusijas par nu jau bēdīgi slaveno mikrouzņēmuma nodokli, ko kritizē arī Pasaules Banka, iesakot pakāpeniski no šā režīma atteikties.

Nepilnības Latvijas nodokļos kritizē arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, kuras skatījumā sistēmā jāveic fundamentālas reformas – jāievieš progresivitāte iedzīvotāju ienākuma nodoklim un jāceļ nekustamā īpašuma nodokli.

Plānots, ka līdz pavasarim visi ekspertu ieteikumi tiks izvērtēti, un noderīgākie no tiem iekļauti jaunajā Latvijas nodokļu stratēģijā nākamajiem 5 gadiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl