Komentāri

Ienākumu nevienlīdzību Latvijā varētu mazināt iedzīvotāju ienākumu nodokļa progresivitāte, ko īstenotu kopā ar sociālo atbalstu cilvēkiem ar zemiem ienākumiem. Tā pēc Latvijas nodokļu sistēmas izvērtēšanas secinājusi Pasaules banka.

Tā aprēķinājusi, ka ieviešot trīs līmeņu IIN skalu – 19%, 23% un 33% -, Latvija varētu gan mazināt nevienlīdzību, gan palielināt budžeta ieņēmumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Finanšu ministrijas rosinātā nodokļu reforma paredz mazināt Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi uz 20 procentiem. Savukārt šā brīža likme nodoklim – 23% būtu jāmaksā no ienākumu daļas, kas pārsniedz 45 000 eiro gadā. Pasaules banka atzīst, ka ar nodokļu reformu Latvija sper soļus progresivitātes virzienā, taču nevar atbildēt, cik lielā mērā tas palīdzēs mazināt ienākumu nevienlīdzību.

Pasaules banka Latvijas nodokļu sistēmas izvērtējumu veica pēc Laimdotas Straujumas valdības pasūtījuma un tas izmaksāja 300 000 eiro.

Kurus Pasaules bankas ieteikumus Finanšu ministrija ņēmusi vērā, izstrādājot nodokļu reformu, un kāpēc Latvijā šobrīd neesot iespējams panākt vienošanos par vēl straujāku nodokļu sistēmas progresivitāti, par to plašāk LNT Ziņās plkst. 20!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl