Pasaulē atzīmē Starptautisko holokausta piemiņas dienu

0 Komentāru

Šodien pasaulē atzīmē Starptautisko holokausta piemiņas diena. Pagājuši 72 gadi kopš Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas.

Pieminot vairāk nekā 6 miljonus holokaustā bojāgājušo ebreju, vērienīgi piemiņas pasākumi notiek arī Izraēlā. Tur savu 92. dzimšanas dienu šodien atzīmē Ernests. Kad nacisti iebruka viņa dzimtajā Austrijā, Ernests ar māsu aizbēga uz Holandi. Pēc tam, kad okupēja arī Holandi, viņu deportēja uz Aušvicas nometni. Tomēr viņam izdevās izdzīvot.

Tikmēr ANO ģenerālsekretārs, uzrunājot pasaules iedzīvotājus, vērsa uzmanību, ka naids un ļaunums, kas pasaulē valdīja toreiz, ir atgriezies.

”Pasaulei ir pienākums atcerēties, ka holokausts bija mēģinājums likvidēt ebreju tautu. Holokausts bija naida un diskriminācijas pret ebrejiem kulminācija. Tagad mēs to saucam par antisemītismu. Traģiski, bet tas turpina zelt. Mūsdienās mēs sastopamies ar ekstrēmisma, ksenofobijas, rasisma un antimusulmaņu naida pieaugumu. Neiecietība ir atgriezusies,” norāda ANO ģenerālsekretārs.

Piemiņas aizlūgums, atzīmējot Starptautisko holokausta piemiņas dienu, notika arī Rīgā, Biķernieku mežā, kur atrodas lielākie nacisma upuru masu kapi Latvijā. No 1941. līdz 1944. gadam šeit nogalināti 35 000 cilvēku lielākoties ebreji.

0 Komentāru