Svētki Aglonā uzskatāmi par augsta riska pasākumu

Komentāri

Aglonā katoļticīgo svētku laikā vienuviet pulcējoties vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēku, palielinās Āfrikas cūku mēra izplatības riski, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis, kurš trešdien viesojās mēra skartajā Latgalē, bet ceturtdien vērtēs situāciju Vidzemē.

14. un 15. augustā Aglonā tiek svinēti Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas svētki. Ik gadu svētki pulcē aptuveni 100 tūkstošus cilvēku, tostarp ticīgos arī no citām pasaules valstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēku masas uz Aglonu plūdīs gan no Āfrikas cūku mēra skartās Latgales un Vidzemes, gan arī no citām Latvijas vietām, kā arī ārvalstīm. Katoļticīgo pulcēšanās vietā notiks arī ēdināšana, tāpat cilvēki būs paņēmuši līdzi arī savu ēdienu. Šie faktori palielina cūku slimības izplatīšanās riskus, stāstīja M. Balodis.

Pašā Aglonas novadā Āfrikas cūku mēris nav konstatēts nedz mājas cūkām, nedz mežacūkām.

Cita starpā PVD lūgusi svētceļnieku informēšanā par nepieciešamajiem biodrošības pasākumiem iesaistīt arī Katoļu baznīcu.

Tikmēr Krāslavas novadā, kur izsludināts ārkārtas stāvoklis un iedzīvotājiem ir jāizkauj arī veselās cūkas, ja nav nodrošināti biodrošības pasākumi, ne visi lauksaimnieki piekrīt karantīnas noteikumiem. Diskusijā ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu iesaistījusies kāda kundze Dagdas pagastā:

Trešdien tika sākta Skaistas pagasta saimniecības cūku iznīcināšana. Jau ziņots, ka PVD laboratorisko analīžu rezultāt apstiprināja Āfrikas cūku mēra vīrusu cūku novietnē Krāslavas novada Skaistas pagastā, kurā tika turētas 196 cūkas. To, kā notiek vērienīgā cūku dedzināšana, variet aplūkot šeit:

“Skaties.lv” jau vēstīja, Dienvidlatgalē, kur lielā daļā pagastu noteikta karantīna saistībā ar Āfrikas cūku mēri, iedzīvotāji nereti neizprot biodrošības pasākumu nozīmi, dažkārt cūkas tiek slēptas, bet inficētā gaļa – pārvadāta, šādu situāciju reģionā novēroja LNT Ziņu žurnālists Aleksis Zoldners.

Lasi vēl