Komentāri

Jaunais mācību gads bez skolas somas un mācību piederumiem sāksies trūcīgo ģimeņu bērniem. Pārtraukts iepirkums, kas paredzēja Eiropas fondu naudu izlietot maznodrošināto atbalstam. Izsludinātais konkurss apturēts, jo tā rīkotājs – Sabiedrības integrācijas fonds – nesaņēma prasībām atbilstošus piedāvājumus. Tagad iepirkums rīkots pa otram lāgam, bet Labklājības ministrija steidz lūgt pašvaldību palīdzību.

Šogad pirmo reizi trūcīgās ģimenes varēja pieteikties Eiropas Savienības palīdzībai –, maznodrošinātie par Eiropas fonda naudu varēja saņemt pārtikas pakas, sadzīves ķīmiju un pašlaik tik ļoti nepieciešamos mācību piederumus. Pirmos divus iepirkumus

Sabiedrības integrācijas fondam izdevās pabeigt, bet trešais, kā informē Neatkarīgā rīta avīze, beidzās bez rezultātiem. Tas nozīmē, ka skolas somas ar piederumiem trūcīgie bērni uz 1.septembri nesaņems.

Noteikts, ka precēm jābūt labas kvalitātes, bet vienas mācību piederumu pakas izmaksas lēstas ap 17 eiro – šajā summa ietilpt gan pati skolas soma, burtnīcas, zīmuļi, krāsas un citi mācību piederumi. Iepirkumā pieteicās divi      pretendenti, bet tā kā fondam nebija pārliecības par piedāvāto preču kvalitāti, iepirkums pārtraukts un izsludināts jauns.

Tas noslēgsies 8. septembrī un fonds sola nekavējoties izvērtēt pretendentus, lai skolas preces nonāktu pie bērniem.

Bet kamēr iepirkums nav beidzies ar rezultātiem, Labklājības ministrija jau lūgusi pašvaldībām sniegt atbalstu trūcīgajām ģimenēm jauno mācību gadu uzsākot.

Eiropas piešķirtā nauda bija paredzēta kā papildus palīdzība jau esošajam pašvaldību un valsts atbalstam. Kopumā skolas preču iegādei no minētā fonda atvēlēti 40 tūkstoši eiro un ar tām būtu jāapgādā vairāk nekā 20 tūkstoši bērnu.

Skaties video:

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl