“Partizānu remontdarbi” – RNP pārmet nesaskaņotu darbu veikšanu, kurā iesaistīti nelegāli strādnieki no Ukrainas

1 komentārs

Daudz sūdzību ierasti ir par “Rīgas namu pārvaldnieku” (RNP). Lielu vētru sociālajos tīklos nesen sacēla kāds iedzīvotājs, kurš pieķēris, ka namu pārvaldnieka uzdevumā bez darba atļaujām strādā ukraiņu strādnieki, turklāt nav skaidrs, vai konkrētie būvdarbi ir saskaņoti. Rīgas mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) sola situāciju vērtēt. Iespējams, RNP tiks veikts audits, līdzīgi kā tas notika “Rīgas satiksmē”.

“Pie mūsu daudzdzīvokļu nama negaidīti, kā pēc burvju nūjiņas mājiena, parādījās stalažas. Tajā brīdī mums nebija nekādas informācijas, ka tiek uzsākti jebkādi remontdarbi,” raksta rīdzinieks Maksims Bartuševics, kurš mitinās RNP apsaimniekotā ēkā.

“Atkārtoti sazinājos ar Rīgas būvvaldi un lūdzu steidzami veikt pārbaudi, ņemot vērā apsaimniekotāja izmantoto ”partizānu” taktiku un straujo darbu veikšanu. Rezultātā konstatēts, ka būvdarbi notiek nelikumīgi, tiem nav ne būvatļaujas, ne projekta, ne arī nepieciešamo saskaņojumu. Turklāt tos veica nelegālais darbaspēks no Ukrainas (bez darba atļaujām), un jautājuma risināšanai tika piesaistīta arī robežsardze,” norāda iedzīvotājs.

Pašvaldības policijas izsauktie robežsargi konstatējuši, ka objektā atrodas trīs Ukrainas pilsoņi, kuri veica darbu bez tam nepieciešamās darba atļaujas.

RNP skaidro, ka remontdarbu plānā lodžiju remonts mājai iekļauts no 2014. gada, savukārt no 2016. gada darbiem veikti uzkrājumi. RNP akcentē, ka ziņas par remontu bija izliktas kāpņutelpā un sūdzības rakstītājs nav dzīvokļa īpašnieks, bet par strādnieku atļaujām atbild apakšuzņēmējs. To, vai būvatļaujas bija, RNP savā atbildē konkrēti neatbild.

Sūdzības autors bija neapmierināts ar to, ka remontdarbu veikšanai uzstādītais aizsargkrāns aptumšo lodžijas telpu, kuru zvanītājs izmanto. Mēs apzināmies, ka gandrīz jebkuri remontdarbi ietekmē dzīves komfortu, tomēr remontdarbus ir nepieciešams veikt.

Atbilstoši ekspertu vērtējumiem šobrīd Latvijā, īpaši celtniecības nozarē, novērojams darbaspēka trūkums, tāpēc daudzi izsludinātie konkursi pēdējos pāris gadus ir beigušies bez rezultāta.

Rīgas vicemērs Burovs, kurš kopš Nila Ušakova (S) atstādināšanas piektdien paraksta dokumentus mēra vietā, solās situāciju skaidrot. Cilvēku sūdzību par “Rīgas namu pārvaldnieku” ir daudz, un Burovs uzsver, ka situāciju vajadzētu izpētīt, iespējams, pat auditā.

“Es zinu no ierakstiem soctīklos. Ja tiešām tā ir, tas, maigi izsakoties, ir dīvaini. Bet, ja tiešām tā ir! Varbūt iedzīvotāji nav pilnībā informēti par visu. Vajadzētu visu to noskaidrot. Tāpēc revīzija un pārbaude ir nepieciešama. Vai pilns audits, kā ierosināja opozīcija, vai tas ir daļēji, bet tāpēc ir nepieciešama padome, kas ir absolūti profesionāla, kas nav saistīta ne ar pozīcijas, ne opozīcijas deputātiem, absolūti apolitiska padome,” saka Burovs.

Par padomes izveidi namu pārvaldniekā bažas pauž opozīcija, kas prognozē, ka tajā tiks iecelti domes koalīcijai lojāli izpildītāji, un padome varētu būt kārtējā politiskā barotne.

1 komentārs