Komentāri
Pārtikas cenas nākamgad Latvijā varētu saglabāties esošajā līmenī vai sarukt
FOTO: LETA

Pārtikas cenas nākamgad Latvijā visticamāk nemainīsies, vai saruks, kas ir labas ziņas patērētājiem, bet ne tik labas ražotājiem. Lauksaimnieku tirgus veicināšanas centrs lēš, ka līdzīgas tendences prognozējamas visā pasaulē,  prognozēja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Inguna Gulbe.

Pārtikas cenas pasaulē ir cieši saistītas gan ar laika apstākļiem, gan ģeopolitisko situāciju, gan arī naftas cenām. Eiropā pārtikas, tostarp dārzeņu, piena un gaļas cenas ietekmē arī Krievijas noteiktais embargo. Šobrīd izveidojusies situācija, ka pārtikas cenas sarūk visā pasaulē, un, ja nenotiks kādas kataklizmas, šī tendence turpināsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gulbe sacīja, ka Latvijā šogad salīdzinājumā ar citām valstīm ir zemākas olu cenas. “Tā nozare, kas mums ir ļoti stipra Baltijas un pasaules mērogā, tajā mums cenas uzreiz ir zemākas nekā kaimiņvalstīs. Piemēram, graudu pārstrādē mums ir dzirnavnieki, kas ir stiprāki nekā kaimiņvalstīs, tāpēc graudu un miltu produkti mums ir lētāki,” sacīja Gulbe.

Tāpat arī cukurs jau piekto gadu pēc kārtas tiek saražots vairāk nekā patērēts, līdz ar to cukura cenas Latvijā varētu saglabāties stabilas. “Lielu lomu pasaules tirgū nospēlēja arī Eiropas Savienības (ES) cukura reforma, cenas palielinājās, taču tagad cena ir izmainījusies, stabilizējusies, pasaule ir pārkārtojusies un nu jau ražo vairāk nekā patērē,” sacīja LTVC vadītāja.

Tiesa gan tās nav labas ziņas zemniekiem. Īpaši runājot par piensaimniekiem, no kuriem daudziem  nākas strādāt zem pašizmaksas. Pie tā vainot tikai un vienīgi Kremli un notikumus Ukrainā gan neesot pamata.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl