Komentāri
Pārspēts šīs dienas maksimālās gaisa temperatūras rekords
Foto: LETA

Šodien pēc plkst. 13.00 pārspēts šīs dienas maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Dienas vidū Mērsragā gaisa temperatūra sasniegusi plus 8,7 grādu atzīmi, kas ir 10. februāra maksimālās gaisa temperatūras rekords visā Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka šodien Latvijā fiksētas pavasarīgas gaisa temperatūras. Augstākā gaisa temperatūra reģistrēta Mērsragā. Zemgalē augstākā gaisa temperatūra līdz plkst. 13.00 sasniegta Jelgavā – plus 7,7 grādi, bet Rīgā gaiss iesilis līdz plus 7 grādiem. Arī citur Kurzemē un Zemgalē ir fiksētas augstas un februārim neierastas gaisa temperatūras. Piemēram, Pāvilostā gaisa temperatūra ir plus 6 grādi, Liepājā un Saldū – plus 5,6 grādi, Stendē fiksēti plus 5,8 grādi, Dobelē – plus 6,8 grādi, bet Bauskā – plus 5,4 grādi.

Nedaudz zemāka gaisa temperatūra šodien ir Vidzemē un Latgalē, kur tā mazliet pārsniedz 0 grādu atzīmi. Vidzemē augstākā gaisa temperatūra ir ziemeļu daļā – Ainažos un Rūjienā, kur gaiss sasilis attiecīgi līdz plus 3,3 un plus 3,5 grādiem, kā arī Skultē, kur ir plus 3,7 grādi.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl