Pārmaiņas Centrālās dzelzceļa stacijas apkārtnē: nojauc kādreizējās mikroautobusu pieturvietas

2 komentāri
Pārmaiņas Centrālās dzelzceļa stacijas apkārtnē: nojauc kādreizējās mikroautobusu pieturvietas
KITIJA GIRVIČA, TV3 ZIŅAS

Jau kādu laiku ir jūtamas pārmaiņas Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas apkārtnē, bet šodien, 3. martā, tiek nojauktas arī kādreizējās maršrutu taksometru pieturas.

Šī pietura pretim Centrālajai stacijai slēgta jau no  1. janvāra, tagad teritorija ir iegrožota un laukums pamazām tiek attīrīts no visām būvēm. Marijas un Satekles ielas krustojumā paredzēts būvēt biroju un tirdzniecības centru. Kad laukums tiks attīrīts no visām būvēm, tajā tiks izbūvēti divi pazemes stāvi, kuros tiks izvietotas autostāvvietas. Šos būvdarbus, kā arī ārējo inženierkomunikāciju tīklu izbūvi plānots pabeigt 2020. gada laikā un nākamgad varētu sākties virszemes stāvu būvniecība.

Latvijas un Igaunijas īpašumu attīstītāji SIA “Regals nami” un “Novira Capital” jaunā septiņstāvu biroju un tirdzniecības ēkā Marijas un Satekles ielas krustojumā iepretī Centrālajai dzelzceļa stacijai plāno investēt ap 40 miljoniem eiro. Divarpus gadu laikā plānots uzbūvēt septiņstāvu ēku ar aptuveni 30 000 kvadrātmetru platību, no tiem biroju telpu nomniekiem tiks piedāvāti aptuveni 20 000 kvadrātmetri, bet pirmajā stāvā nomai būs paredzēti aptuveni 3500 kvadrātmetri tirdzniecības platību. Jaunā tirdzniecības centra projekta fotogrāfijas apskatāmas šeit.

Arī pati Centrālā dzelzceļa stacija piedzīvos pamatīgas pārvērtības starptautiskā projekta ”Rail Baltica” dēļ.

Kopumā izmaiņu būs daudz: gājēju kustība būs virszemē, paredzēta jauna iela zem dzelzceļa (Elizabetes ielas pagarinājums līdz Turgeņeva ielai), jauns gājēju/velo tilts pār Daugavu, ar staciju savienots veloceļu tīkls, 13. janvāra ielas pārveide par bulvāri, kompleksa Gogoļa ielas mezgla starp Centrālo dzelzceļa stacijas Dienvidu laukumu un Centrāltirgu pārbūve, Spīķeru ielas pārbūve, jaunas sabiedriskā transporta pieturvietas Centrālās dzelzceļa stacijas apkārtnē, transporta satiksmes organizācija ar vienvirziena ielu palīdzību, kuģīšu piestātne, ”park & ride” autostāvvietas ierīkošana.

2 komentāri