“Pārmaiņām valstī jāsākas ar Saeimas Prezidiju.” Beitnere-Le Galla par kandidēšanu uz Saeimas spīkera amatu

6 komentāri
“Pārmaiņām valstī jāsākas ar Saeimas Prezidiju.” Beitnere-Le Galla par kandidēšanu uz Saeimas spīkera amatu
IEVA MAKARE, LETA

Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) Saeimas priekšsēdētāja amata kandidāte, socioloģijas doktore Dagmāra Beitnere-Le Galla uzskata, ka viņai ir visas nepieciešamās zināšanas, lai vadītu jauno Saeimu un būt nopietna konkurente Nacionālas apvienības virzītajai pārstāvei, esošajai Saeimas spīkerei Inārai Mūrniecei.

Sarunā ar TV3 Ziņām Beitnere-Le Galla akcentēja, ka Saeimas vēlēšanu rezultāti parāda, ka Saeimas Prezidijā ir jābūt pārstāvētām partijām, kas ieguvušas vislielāko vēlētāju atbalstu un kuras ir ar eiropeisku orientāciju.

“Man pietiek zināšanu, es esmu socioloģijas doktore, man ir arī vēsturnieces pamatizglītība, un man ir daudz iemaņu dzīvē, lai varētu kvalificēties šim ļoti augstajam amatam,” akcentē Beitnere-Le Galla.

Viņa arī kategoriski noraida neoficiāli apspriesto scenāriju, kurā amatus 13. Saeimas vadībā sadalītu aizejošā parlamentā pārstāvētas partijas: “Mūsu vēlētāji un tie, kas atdevuši balsis, lai Latvijas politikā kaut kas mainītos, būtu ļoti pārsteigti. Es domāju, kas tas no Saeimas būtu ļoti nepareizs signāls sabiedrībai.”

Vienlaikus Beitnere-Le Galla noraida, ka viņas izvirzīšana nozīmē, ka Bordāns vairs nepretendē  uz nākamās valdības vadītāja amatu, ņemot vērā, ka abus augstos amatus vienai partijai ir teju neiespējami iegūt: “Mums ir principiāli svarīgi, lai Bordāna kungs būtu nominēts Ministru prezidenta postenim, un, ja tas notiks, esmu pilnīgi gatava, ka tad mani izvēlē no spīkera krēsla.”

6 komentāri