Parlaments kadastrālās vērtības iesaldē līdz 2025. gadam

0 Komentāru
Parlaments kadastrālās vērtības iesaldē līdz 2025. gadam
KASPARS KRAFTS, F64

Saeima šodien, 10. jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka pašlaik spēkā esošās kadastrālās vērtības turpinās piemērot līdz 2025. gada 1. janvārim, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Grozījumi veikti Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā.

“Kamēr Saeimas un valdības vairākums nav vienojies par visaptverošu nekustamā īpašuma nodokļa sistēmas pārskatīšanu, kas nodrošinātu iedzīvotājiem un uzņēmējiem taisnīgu un panesamu nodokļu slogu, kadastrālo vērtību pieaugumu nevajadzētu pieļaut,” iepriekš akcentēja Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs (JKP).

Viņš norāda, ka Latvijā nekustamā īpašuma nodokļa apmērs ir saistīts ar īpašuma kadastrālo vērtību. Līdz šim kadastrālās vērtības bija iesaldētas, lai novērstu nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu.

Paredzēts, ka kadastrālo vērtību bāzi 2025.-2028.gadam apstiprinās līdz 2023.gada 30.jūnijam.

Likumā Saeima uzdevusi Ministru kabinetam līdz 2024.gada 31.janvārim iesniegt Saeimai likumprojektu, kas saistībā ar kadastrālo vērtību bāzes izmaiņām paredzēs samērīgu nekustamā īpašuma nodokli un kas stāsies spēkā vienlaikus ar jauno kadastrālo vērtību bāzi.

MK šajā likumprojektā būs jānosaka samērīgs nekustamā īpašuma nodokļa slogs dzīvokļu īpašumiem un dzīvojamām mājām, ja tos neizmanto saimnieciskās darbības veikšanai, kā arī zemei, tostarp lauksaimniecībā izmantojamai zemei, samazinot nekustamā īpašuma nodokļa likmi.

0 Komentāru