Parlamenta komisija atbalsta aizliegumu cigaretes izlikt pircēju apskatei

47 komentāri
Parlamenta komisija atbalsta aizliegumu cigaretes izlikt pircēju apskatei
Foto: LETA

Cigaretes un citi smēķēšanas produkti veikalniekiem nākotnē būs jāglabā pircējiem neredzamās vietās. Šādu ieceri trešdien atbalstīja parlamenta atbildīgā komisija.

Krāsainie stendi pie veikalu kasēm kalpo gan kā reklāma, gan kā atgādinājums smēķētājiem nepiemirst nopirkt cigaretes. Tos aizliedzot, grozījumu autori cer samazināt smēķētāju skaitu. Iecerēts, ka turpmāk pircējiem pēc pieprasījuma tiks piedāvāta cenu lapa, ar pieejamajām smēķēšanas precēm.

Silvija Šimfa
Saeimas deputāte (LRA)

Pārdevējs piedāvā šo cenu lapu, pircējs skatās, ja viņam tas ir nepieciešams. Ja pircējs zina, ko viņam vajag, viņš uzrunā pārdevēju, prasa savu preci. Un pilnīgi uzņēmuma ziņā ir, kur tā prece stāv, pirms viņa nonāk pārdevējas rokās un pēc tam pārdevēja to pasniedz pircējam.

Cigaretes jāslēpj skapītī nebūs vien specializētajiem tabakas veikaliem, kā arī beznodokļu zonu, piemēram, lidostu un kruīza kuģu, tirgotavās.

Tiesa gan, izskatīšanai Saeimas sēdē komisija likumprojektu vēl nevirzīja, jo Finanšu ministrijai pēdējā brīdī radušās bažas, vai šādu aizliegumu nevarētu apstrīdēt Satversmes tiesā. Tādēļ pirms balsojuma vēl tiks lūgts Saeimas Juridiskā biroja atzinums.