Pāris dienas pirms nāves Bunkus pieteicies administratoru pretendentu rindā un iekļauts tajā blakus divām savām kolēģēm

2 komentāri
Pāris dienas pirms nāves Bunkus pieteicies administratoru pretendentu rindā un iekļauts tajā blakus divām savām kolēģēm
Foto: f64

Pāris dienas pirms nāves advokāts un maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus pieteicies administratoru pretendentu rindā un iekļauts tajā blakus divām savām biroja darbiniecēm, liecina Maksātnespējas administrācijas (MNA) mājaslapā pieejamais Administratoru pretendentu saraksts (rinda).

Bunkus pieteikumu maksātnespējas procesa administratora pienākumu veikšanai iesniedzis 28.maijā plkst.17.32 un administratoru pretendentu rindā patlaban viņam ir numurs 171. Bunkus biroja darbiniece, maksātnespējas administratore Jekaterina Galuška pieteikumu iesniegusi par minūti vēlāk, un patlaban viņai rindā ir kārtas numurs 172, bet maksātnespējas administratore Linda Brambate pieteikumu iesniegusi plkst.17.35, un viņas kārtas numurs rindā patlaban ir 173, liecina dati MNA mājaslapā.

Advokāts Aldis Gobzems sociālajā tīklā “Facebook” pauž izbrīnu par to, kā varēja gadīties, ka šie administratori rindā nonākuši blakus viens otram. Atsaucoties uz Ministru kabineta noteikumiem, Gobzems norāda, ka datorsistēmai būtu vajadzējis piešķirt viņiem visiem nejaušus rindas numurus, nevis sarindot pēc kārtas.

“Vai varētu būt tā, ka Ministru kabineta noteikumu “Kārtība, kādā Maksātnespējas administrācija izvēlas un iesaka tiesai maksātnespējas administratora amata kandidātus” 21.punkts par datora nejaušību ir fikcija? Vai varētu būt tā, ka Maksātnespējas administrācijas vadība bija saistīta ar Bunkus?” sociālajā tīklā “Facebook” vaicā Gobzems.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), lūgts komentēt Gobzema paustās aizdomas, svētdien norādīja: “Populistu izteikumus nekomentēju.”

Kā ziņots, Bunkus šonedēļ, vadot automašīnu, tika nošauts pie Rīgas Meža kapiem. Viņa slepkavība pagaidām nav atklāta.

Pērn Bunkus kā maksātnespējas administrators darbojies divos uzņēmumos – SIA “Uzvara-Birzgaļi” un “Rego Trade”. “Uzvara-Birzgaļi” maksātnespējas process tika noslēgts šogad 15.martā, savukārt “Rego Trade” maksātnespējas process vēl aizvien nav noslēdzies.

LETA jau ziņoja, ka laika posmā kopš 2016.gada MNA saņēmusi piecas sūdzības par Bunkus profesionālo darbību “Rego Trade” maksātnespējas procesā, taču visas šīs sūdzības tikušas noraidītas.

Savukārt 2017.gadā vienā no viņa vadītajiem maksātnespējas procesiem veikta pārbaude administratora prakses vietā, bet nekādi pārkāpumi nav konstatēti. Tāpat Bunkus nav bijis disciplināri sodīts, kā arī saistībā ar pienākumu veikšanu maksātnespējas procesos viņam nav uzlikti administratīvie sodi.
2 komentāri