Pāri robežai cenšas pārvest auto paslēptus vjetnamiešus

Komentāri
Pāri robežai cenšas pārvest auto paslēptus vjetnamiešus
(Foto: LETA)

Piektdien, 14.novembrī, Valsts robežsardzes un Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas izplānotas operācijas rezultātā aizturēja šogad kārtējo valsts robežu nelikumīgi šķērsojušo Vjetnamas pilsoņu grupu un divus pārvietotājus, Igaunijas pilsoņus.

Personu pārvadātājus likumsargi aizturēja piektdienas rītā, kad tie ar savu auto VW Transporter pārvietojās pa kādu no Alūksnes ielām. Automašīnā speciāli ierīkotā slēpnī dubultgrīdā, tika atklāti divi vīrieši un viena sieviete, iepriekš valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši Vjetnamas pilsoņi. Savukārt pāris stundas vēlāk, piesaistot kinologu ar dienesta suni un helikopteri, meža masīvā netālu no Pededzes upes tika aizturēti vēl pieci Vjetnamas pilsoņi, kuri kopā ar iepriekš aizturētajiem, personu grupā tika nelikumīgi pārvietoti pāri Latvijas – Krievijas robežai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pret abiem Igaunijas pilsoņiem, 1976. un 1978.gadā dzimušajiem vīriešiem, par liela personu skaita nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai uzsākts kriminālprocess.

Jāatzīmē, ka pēdējo divu mēnešu laikā šī ir jau piektā reize, kad robežsargi konstatē Vjetnamas pilsoņu grupu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Proti, šā gada 20.septembrī, pateicoties vietējo iedzīvotāju sniegtajai informācijai, Terehovas un Gumiņišče ciemu apkaimē tika aizturēti astoņi Vjetnamas pilsoņi, septiņi vīrieši un viena sieviete, kā arī viņu pārvietotājs, Krievijas pilsonis.

10.oktobra rītā Pasienes pagastā tika apturētas Kirgizstānas pilsoņu vadītās automašīnas, ar vienu no tām tika pārvietoti 14 valsts robežu nelikumīgi šķērsojušie Vjetnamas pilsoņi.

Naktī no 30.uz 31.oktobri uz ceļa Zilupe – Šķaune tika apturētas divas automašīnas, ar kurām pārvietojās viens Latvijas pilsonis un trīs Latvijas nepilsoņi, vienā no automašīnām tika konstatēti 14 Vjetnamas pilsoņi, kuri bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu, savukārt 11.novembra rītā Šķaunes ciema apkārtnē pie kādas neapdzīvotas viensētas tika aizturēti vēl seši Vjetnamas pilsoņi. Saistībā ar viņu nelikumīgu pārvietošanu uz ceļa Zilupe – Šķaune tika apturētas divas automašīnas un aizturēti abu automašīnu vadītāji, Polijas pilsoņi.

Kopumā šogad vien nepilnu 11 mēnešu laikā par nelikumīgu ”zaļās” robežas šķērsošanu aizturēta jau 121 persona, no tām 84 Vjetnamas pilsoņi, 12 Afganistānas, 11 Irākas, četri Latvijas, četri Krievijas, trīs Baltkrievijas, divi Gruzijas un viens Lietuvas pilsonis, savukārt par personu pārvietošanu robežsargi aizturējuši septiņus Latvijas valsts piederīgos, trīs Krievijas Federācijas, trīs Kirgizstānas, divus Polijas un divus Igaunijas pilsoņus.

Turpretī pērn visa gada garumā par ”zaļās” robežas šķērsošanu aizturētas vien 65 personas, no tām 49 trešo valstu pilsoņi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl