Pārdaugavā esošā Hāmaņa muiža atgūst savu iepriekšējo spozmi

1 komentārs

Gluži kā Fēnikss, kas atdzima no pelniem, ir daudz cietusī un teju iznīcinātā Hāmaņa muiža, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Hāmaņa muižas atjaunotājs Viestarts Vidiņš norāda, ka nams bija laika zoba grauzts, apkopes trūkums un arī ugunsgrēks bija atstājis ne mazāk pamatīgus postījumus: ”Viņa bija nodedzināta, viņa bija šaušalīgā stāvoklī, bet bija redzams, ka potenciāls ir milzīgs.”

Vidiņu ģimenes uzmanību piesaistīja ēkas nosaukums – Hāmaņa muiža.

Interesanti, ka ne Hāmanis, ne arī kāds cits muižnieks šajā namā nav dzīvojis. Šo ēku būvēja un sākotnēji tajā mitinājās kāds fabrikas saimnieks.

”Te nekad nav bijis muižnieks, līdz ar to tas vairāk tāds vārds, kā arī Hāmanis nekad te pats nav dzīvojis,” norāda Vidiņš.

Tam, kāpēc šo ēku sauc par Hāmaņa muižu, ir dažādi minējumi, iespējams, tāpēc, ka blakus namam bijusi Hāmaņa iela.

Neparastā muiža sastāv no trim ēkām, no trim laikmetiem. 20. gadsimtā celtā ēka bija cietusi visvairāk, tagad teju viss ir atjaunots. Nākotnē tur būs plašas biroja telpas.

Šobrīd muižas senākās daļas fasāde ir teju pilnībā atjaunota. Ne tikai Hāmaņa vārds, bet arī dažādo laikmetu apvienojums ieinteresēja atjaunotājus. Mēs iekštelpās, ejot no ēkas vidus nama uz senāko daļu, ejam cauri laikmetiem.

”Šeit vēl ir ko darīt. Šeit mums arī atvērtais ātrijs paliek. Augšā būs telpa bēniņos, te būs vaļā, lai ir ko elpot,” skaidro Vidiņš.

Ēkas atjaunotāji paredz, ka darbi turpināsies vēl līdz pavasarim. Tad šī ēka būs Slokas un Kuldīgas ielas krustojuma pērle, kas visu šo apkārtni padarīs krietni pievilcīgāku.

1 komentārs