Pārcelšanās ceļvedis: padomi, kā ievākties jaunā mājvietā bez galvassāpēm

Pievienot komentāru
Pārcelšanās ceļvedis: padomi, kā ievākties jaunā mājvietā bez galvassāpēm
FOTO: Flickr

Lai gan divi vasaras mēneši jau ir aiz muguras, cilvēki joprojām aktīvi turpina izmantot šā gadalaika priekšrocības, lai pārceltos. Kamēr daži uz jauno mājvietu iedzīvi neņem līdzi, lielākā daļa cilvēku arī, pametot vecos apartamentus, vēlas iemīļotās mēbeles un dažādus sadzīves priekšmetus pārvest uz jauno mājvietu, taču apjomīgie pārcelšanās darbi mēdz sagādāt problēmas un galvassāpes.

Kā zināms, atrast mājokli, kur dzīvot, ir pārcelšanās procesa vienkāršākā daļa. Visgrūtākais ir veiksmīgi mēbeles un citus priekšmetus izjaukt, akurāti sapakot un pārvest.

Sešas nedēļas pirms ieplānotās pārvākšanās ir rūpīgi jāizstaigā katrs mājas stūrītis, lai atcerētos arī par lietām un priekšmetiem, kuras sen neesat lietojuši, vai varbūt pat piemirsuši par to eksistenci; apskatiet bēniņus, pažobeles, pagrabu, garāžu un citas iespējamās mantu novietošanas vietas; veiciet lietu inventarizāciju, lai izvēlētos, kuras  ņemsit līdzi, kuras nodosit labdarībā vai uzdāvināsit, kā arī sazināties ar pārcelšanās darbu organizatoriem un uzaiciniet viņus, lai iegūtu papildu informāciju par pārcelšanās procesa organizāciju, veikšanu un ar to saistītām izmaksām.

Četras nedēļas iepriekš organizējiet speciālo transportu jūsu dzīvniekiem. Informējiet pakalpojumu firmas (gāzes, elektrības, ūdens, telefonu, kabeļtelevīzijas, apsardzes, teritorijas labiekārtošanas un atkritumu izvešanas uzņēmumus), lai pārtrauktu līgumu attiecības jūsu vecajā dzīvesvietā, un kontaktējieties ar šiem uzņēmumiem jaunajā dzīvesvietā, lai pārliecinātos, ka nepieciešamie pakalpojumi būs pieejami jau ar pirmo ierašanās dienu.

Sazinieties ar jūsu auto, mājas īpašnieku vai īrniekiem, ārstiem, juristu, brokeru, apdrošināšanas firmām, bankām, līzinga u.c. kredītiestādēm, pārliecinieties par jūsu kredītkaršu turpmākās lietošanas noteikumiem un iespējamību, bonusa vai citu lojalitāšu kartīšu izdevējiem un informējiet par jūsu pārcelšanos un veiciet nepieciešamos pasākumus, lai visi privātie sadarbības partneri ar jums varētu komunicēties jaunajā dzīvesvietā un nebūtu vēstules, kas noklīst bez adresāta.

Atcerieties, sapakojiet tikai tās mantas, kuras jums nebūs nepieciešamas tuvāko mēnešu laikā, kā arī veidojiet mantu sarakstu un numurējiet kastes, lai viegli varētu orientēties, un nepieciešamības gadījumā būtu vienkārša piekļuve pie nepieciešamajām mantām. Pārliecinieties, ka esat saņēmuši visus nepieciešamos izrakstus un apliecinājumus, piemēram, no ārsta, vai bērniem no mācību iestādes u.tml.

Divas nedēļas pirms pārvākšanās sazināties ar jūsu pasta nodaļu, un noorganizējiet, ka visa korespondence pēc pārcelšanās tiks pārsūtīta uz jauno dzīvesvietu. Sagatavojiet vairākas jaunās apmešanās telpu plānus, tie noderēs pārcelšanās organizatoriem, kas izkraus un izvietos jūsu iedzīvi jaunajās telpās. Atbrīvojaties no visām neizlietotām krāsām, aerosoliem vai citiem viegli uzliesmojošām vielām, kā arī toksiskām ķimikālijām, kuras ir aizliegtas pārvest kopā ar iedzīvi. Ja ir papildu jautājumi vai nepieciešama papildu konsultācija, atrisiniet tos tagad.

Pāris dienas pirms pārcelšanās atsaldējiet ledusskapi un saldētavu. Atlieciet un atdaliet nomaļus pirmās nepieciešamības mantas atsevišķi, kuras ņemsit sev līdzi, ka arī tās, kuras pirmās būs nepieciešamas jaunajā dzīvesvietā. Pārcelšanās organizatori tās sapakos un iekraus pēdējās, lai pie tām būtu ātrāka piekļuve jaunajā dzīvesvietā. Visām elektroprecēm ir jābūt atvienotām un gatavām pārvešanai. Aizpildiet formas, kuras ir nepieciešamas iedzīves apdrošināšanai pārcelšanās laikā.

Pārcelšanās dienā parādiet mantas, kuras ir jāiekrauj pēdējās un kuras ņemsit līdzi, lai tās netiktu iekrautas transportlīdzeklī. Rūpīgi iepazīstieties ar visiem dokumentiem, un jums būs jāparaksta mantu saraksts, kur viens no eksemplāriem paliks pie jums. Lūdzu, to saglabājiet drošā vietā, kopā ar visiem pārējiem dokumentiem, līdz mirklim, kamēr viss pārcelšanās process būs paveikts pilnībā.