Pārbaudot 161 trauksmes sirēnu, darbības traucējumi konstatēti piecām

0 Komentāru
Pārbaudot 161 trauksmes sirēnu, darbības traucējumi konstatēti piecām
FOTO: LETA

Ceturtdien, 2. jūnijā, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību – sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Šodien tika ieslēgtas 161 no 164 Latvijā uzstādītajām sirēnām. Netika iedarbinātas tās trīs trauksmes sirēnas, kuras šobrīd ir demontētas pirms pārvietošanas.

No šodien pārbaudītajām 161 sirēnām, bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 156 trauksmes sirēnas, bet piecām trauksmes sirēnām tika konstatētas tehniskas problēmas, piemēram, skaņas signāla vai rotācijas problēmas.

Latgalē darbojās visas 28 pārbaudītās sirēnas un arī Zemgalē bez traucējumiem nostrādāja visas 22 pārbaudītās sirēnas, bet Kurzemē no 29 pārbaudītajām sirēnām darbojās 27, Vidzemē no 28 darbojās 26, savukārt Rīgā un Rīgas reģionā no 54 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem nostrādāja 53 trauksmes sirēnas.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē, 2015. gada novembrī, no 164 sirēnām tika iedarbinātas 158, no kurām bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 147 trauksmes sirēnas.

Atšķirībā no 2015. gada, kad sirēnas tika ieslēgtas manuāli, šodien sirēnas tika ieslēgtas attālināti no centrālās vadības pults. Papildus tam sirēnu pārbaudes laikā pie katras trauksmes sirēnas atradās arī VUGD amatpersona, lai nepieciešamības gadījumā sirēnu iedarbinātu manuāli. Šodien manuāli tika iedarbināta 21 trauksmes sirēna.

Šodien VUGD 112 Zvanu centri saņēma 89 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par notiekošo trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja par to, ka nedzird sirēnas.

Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu.

Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu caur operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju dzīvesvietu apsekošanu u.c.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi.

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

0 Komentāru