Komentāri

Vasarā viena no pieprasītākajām izklaidēm bērniem ir piepūšamās atrakcijas. Taču situācija piepūšamo atrakciju jomā ir satraucoša – tā pēc veiktajām pārbaudēm secinājis Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.

Pārbaudot 12 piepūšamo atrakciju iekārtas, visos gadījumos konstatēti pārkāpumi. Četros gadījumos atrakcijas pat slēgtas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piepūšamās iekārtas vairumā gadījumu bijušas ne vien nezināmas izcelsmes, bet arī stipri nolietotas – ar caurumiem, līdz ar to nenodrošinot nepieciešamo gaisa spiedienu. Tāpat komersanti atrakcijas mēdz novietot līdzās dažādiem šķēršļiem – kokiem, žogiem, betona konstrukcijām. Nereti tās vispār netiek nostiprinātas, kas ir vislielākais risks bērna traumatismam.

Apzinoties situācijas nopietnību, kā arī rūpējoties par patērētāju drošību, šīs nozares līderi ir apvienojušies un izveidojuši Latvijas drošu atrakciju asociāciju. Viņi apņemas informēt patērētāju, kuras atrakcijas ir drošas, tās aplīmējot ar speciālu atpazīstamības zīmi. Pašiem komersantiem būs atbilstošs drošības sertifikāts. Šis jauninājums gan taps vien nākamajā sezonā. Ieceri īstenot šovasar traucē dažādi juridiski šķēršļi.

Lasi vēl