“Parādi ministram, ko redzi Tu” – akcijā #DuklavsNeredz aicina iesūtīt fotogrāfijas

9 komentāri
“Parādi ministram, ko redzi Tu” – akcijā #DuklavsNeredz aicina iesūtīt fotogrāfijas
FOTO: LETA

Aktīvi pilsoņi uzsākuši akciju, kurā cilvēkus aicina iesūtīt fotogrāfijas ar patieso situāciju, kuru Dūklavs neredzot.

Akciju organizē personu apvienība “Cepiens LV100”.  Mājaslapā www.duklavsneredz.lv var pievienot attēlu, norādot tā uzņemšanas vietu un komentāru. Visas vietas ir redzamas arī kartē.

Savācot 1000 attēlus, tie tiks pievienoti iesniegumam ministru kabinetam, lai “ministri nolaižas līdz realitātei un apskatās tālāk par ministriju logiem!”

Cepiens LV100
Personu apvienība

Dalies ar ainavu, ko neredz Dūklavs, bet redzi Tu! Cūkmens apgalvo, ka 80% mežā atrasto atkritumu ir plastmasa. Parādīsim, ka mums rūp apkārtējā vide! Kopā mēs varam vairāk!

 

Jau ziņojām, ka zemkopības ministra Jāņa Dūklava nicinošie izteikumi attiecībā uz depozīta sistēmas ieviešanu, proti, ka viņš pa savu logu neredz tukšas pudeles, izsauca plašu cilvēku neapmierinātību. Savu sašutumu izrādīja arī Eiroparlamentārieši.  ”Eurostat” dati liecina, – 2016. gadā Latvijā pārstrādāti tikai ap 30% atkritumu, pārējie 70% izgāzti poligonos. ”Nu, ja valstsvīriem būs tāda attieksme, man ir sarūgtinājums, protams, arī citi cilvēki var nesekot labākajiem piemēriem pasaulē,” norāda Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere.

Tika akcentēts, ka Eiropas piemērs attīstītajās valstīs liecina – ja politiķiem ir stingrs mugurkauls, un sabiedrība ir morāli nobriedusi, šķirošana kļūst par pašsaprotamu, un visai sabiedrībai noderīgu nodarbi.