Par veļas žāvēšanu publiskās vietās var saņemt simtiem eiro sodu

0 Komentāru
Par veļas žāvēšanu publiskās vietās var saņemt simtiem eiro sodu
FOTO: Flickr

Jau nepilnu nedēļu Rīgā pašvaldība ir atteikusies no noteikumiem, kas regulēja, kā būtu jāžāvē veļa daudzdzīvokļu māju balkonos. Noteikumi bija spēkā līdz 1. maijam, un pagājušā gada laikā galvaspilsētā fiksēti tikai trīs veļas žāvēšanas kārtības pārkāpumi. Tikmēr Ogres pašvaldība šādus noteikumus uzskata par noderīgiem un norāda, ka veļas žāvēšana var būtiski ietekmēt pilsētas vizuālo tēlu. 

Veļas žāvēšana daudzstāvu ēku balkonos ir ierasta lieta. Arī Ogrē var novērot, ka par spīti noteikumiem nevienu vien ēku rotā krekli, bikses, svārki vai kādi dvieļi.

LNT sastaptie iedzīvotāji atzīst, ka publiska veļas žāvēšana viņiem nav pa prātam. Pašvaldības pieņemtie noteikumi, kuri liek veļu žāvēt noslēptu, tā, lai garām gājējiem tā nebūtu redzama, pilsētnieku skatījumā ir atbalstāmi.

Žāvējot veļu redzamā vietā, ogrēniešiem jārēķinās ar iespējamu administratīvo protokolu. Tas var būt brīdinājums vai naudas sods, kas var sasniegt pat 350 eiro.

Veļas žāvēšanu regulējošie noteikumi Ogres novadā jau ir spēkā kopš 2010. gada. Tomēr šo gadu laikā pašvaldība ir izturējusies visai piekāpīgi un naudas sods nevienam veļas žāvētājam nav uzlikts.
.
Pašvaldības pārstāvis piebilst, ka noteikumi par veļas žāvēšanu ieviesti vienīgi tāpēc, lai uzlabotu pilsētas izskatu.

0 Komentāru