Par vairāk nekā 7 miljoniem iegādāsies Latvijas pārtiku Rīgas bērnudārziem

Komentāri
Par vairāk nekā 7 miljoniem iegādāsies Latvijas pārtiku Rīgas bērnudārziem
FOTO: LETA

Pirmo reizi  tiks organizēts vienots iepirkums visu pašvaldības  bērnudārzu vajadzībām, specifikācijā iekļaujot  nosacījumus, kas nodrošina prioritāti vietējiem ražotājiem. Tiks veikts centralizēts iepirkums  produktu piegādei pirmsskolas izglītības iestādēm.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir apkopojis informāciju  par kopējiem līdzekļiem, kas Rīgas pašvaldības bērnudārzos tiek maksāti par  ēdināšanas pakalpojumiem. 2014.gadā  tie bija vairāk nekā 7 miljoni eiro  (6 650 000 eiro – vecāku maksājumi par bērnu pārtiku (ēdināšanu)  un 508 000 eiro  – darbinieku maksājumi par ēdināšanu), līdzīgs apjoms tiek plānots arī 2015. gadam.  Gatavojot iepirkuma procedūru, tiks ņemts vērā pasūtījuma apjoms, kā arī  iekļauta tāda specifikācija, kas nodrošinātu priekšrocības Latvijā ražotai pārtikai.

Pašvaldības bērnudārziem, kas lielākoties paši veic ēdināšanas pakalpojumus, uzdots pārtikas iepirkumos prioritāri izvēlēties produktus, ko piegādā vietējie ražotāji.

”Mūsu mērķis ir izmantot visas iespējas pašmāju ražotāju atbalstam. Turklāt nav šaubu, ka Latvijas produkti ir arī labākie un veselīgākie bērnu uzturam,” norāda Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Lasi vēl