Par Ušakova mantinieku Rīgā varētu kļūt Baraņņiks, kuru “Saskaņa”, visticamāk, virzīs vicemēra amatam

26 komentāri

Pēc pašvaldību ministrijas atklātajiem pārkāpumiem, negaidot savu atstādināšanu, Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) un viņa koalīcija sākusi nākamā Rīgas galvas meklējumus. Jau tuvākā laikā plānots izveidot vēl vienu vicemēra amatu, ko varētu ieņemt “Saskaņas” pārstāvis Vadims Baraņņiks. Bet – vai tieši viņš būs Ušakova amata mantinieks, šobrīd nav skaidrs. 

Ministrijas pārbaudē secināts, ka Ušakovs ar savu darbību un bezdarbību ir veicis likuma pārkāpumus, pieļaujot rīdzinieku naudas izšķērdēšanu “Rīgas satiksmē”.

Oficiāli par pašvaldībām atbildīgais ministrs Juris Pūce (AP) Ušakovu varētu atlaist aiznākamnedēļ, jo gaida no viņa vēl paskaidrojumus. Pūce arī pārliecināts, ka Ušakovam atšķirībā no Aivara Lemberga, kuru savulaik neveiksmīgi no Ventspils domes mēģināja padzīt VARAM ministrs Edmunds Sprūdžs, nebūs cerību caur tiesu panākt sev labvēlīgu lēmumu.

“Mēs esam izvērtējuši iepriekšējo pieredzi, kāda VARAM ir bijusi, esam izvērtējuši arī tiesas spriedumus šajā procesā. Mēs nepieļaujam juridiskas kļūdas,” saka Pūce.

Pārbaudē secināts, ka likumu pārkāpis Ušakovs, taču ne Rīgas dome. Tas nozīmē, ka papīrgrozā nonāks iepriekšējā ministra Kaspara Gerharda likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu.

“Šobrīd es neredzu pamatu šo likumu tālāk virzīt. Tie secinājumi, kas tur tika izdarīti, nav tādi, kas atbilst likuma par pašvaldībām normām saistībā ar pašvaldības iespējamo atlaišanu,” piebilst Pūce.

Vēl pirms savas atlaišanas Ušakovs sācis aktīvu pretdarbību. Tieši ar to Rīgas domes kuluāros skaidro Ušakova pēkšņo ierosinājumu slēgt Rīgas pilsētā spēļu zāles, kuru īpašnieki nereti tikuši saistīti ar Pūces pārstāvētās “Attīstībai/Par” atbalstītajiem.

Savukārt piektdien tikpat pēkšņi Ušakovs rosināja izveidot otro vicemēra amatu. Šobrīd Rīgas mēra vietnieka krēslā sēž “Gods kalpot Rīgai” pārstāvis Oļegs Burovs. Ušakovam zaudējot amatu, kāds no vicemēriem pārņems Rīgas vadītāja grožus, un “Saskaņa” tam gatavojas. Opozīcija gan pārmet, ka tas notiek uz rīdzinieku kabatas rēķina.

“Pilsētai šī papildu vicemēra vietas radīšana šogad radīs papildu izmaksas 33 000 apmērā. Bet nākotnē vēl vairāk,” brīdina domes deputāts Ģirts Lapiņš (NA).

“Es to redzu, kā sava veida “Saskaņas” un Ušakova agoniju. Un visdrīzāk mēs redzēsim pašu Ušakovu vietnieka amatā, jo viņu atstādināt tur nevar,” norāda Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V).

“Tas noteikti nebūšu es,” komentējot šādu iespējamību, apgalvo Ušakovs.

TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka par vicemēru, visticamāk, tiks virzīts “Saskaņas” pārstāvis, savulaik domē par satiksmes jomu atbildīgais Vadims Baraņņiks. Līdz Eiroparlamenta vēlēšanām tieši viņš varētu pārņemt domes vadītāja grožus. Savukārt pēc tam amatā varētu nonākt “Gods kalpot Rīgai” līderis Andris Ameriks, protams, ja viņu neievēlēs Eiroparlamentā. Par šo tematu aizkulisēs gan turpinās asas cīņas, jo “Saskaņā” daudzi nevēlas pieļaut, ka dome nonāktu mazāka partnera rokās.

“Es pārsniegtu pilnvaras, ja es par to tagad runātu, bet politiskā loģika protams, saka nē,” saka Rīgas domes deputāte Baiba Rozentāle (S).

“Nu nav tā, ka skrejceļa pa pirmo skrien GKR, bet pa otru “Saskaņa”. Nekādu sacensību tur nav,” norāda Rīgas vicemērs Burovs.

Daudz mazāk ticams scenārijs ir, ka “Gods kalpot Rīgai” nošķeļas no bloka ar “Saskaņu” un mēģina veidot koalīciju ar opozīcijas partijām. “Mēs neplānojam būt savam elektorātam nodevēji,” sola Burovs.

Rīgas vicemēra amata kandidāts oficiāli tiks nosaukts nākamnedēļ.

26 komentāri