Komentāri
Par Ukrainas notikumu atspoguļošanu varētu sodīt trīs Latvijas medijus
Foto: Flickr

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzsākusi lietas par iespējamiem pārkāpumiem Ukrainas notikumu atspoguļošanā SIA ”Pirmais Baltijas Kanāls”, SIA ”Televīzijas kanāls Pro100 TV” un SIA ”Autoradio Rēzekne”.

NEPLP ir bažas, ka minētie mediji pārkāpuši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu. Tas nosaka, ka ”elektroniskie plašsaziņas līdzekļi nodrošina, lai fakti un notikumi raidījumos tiktu atspoguļoti godīgi, objektīvi, veicinot viedokļu apmaiņu, un atbilstu vispārpieņemtajiem žurnālistikas un ētikas principiem. Komentārus un viedokļus atdala no ziņām un nosauc viedokļa vai komentāra autoru.”

NEPLP norādījusi, ka padomei ir pretenzijas ir pret ”Pirmā Baltijas Kanāla” (PBK) raidījuma ”Vremja” sižetiem par notikumiem Ukrainā jūnija sākumā. Pastāv bažas, ka sižetos tika atspoguļots vienpusējs viedoklis par notikumiem Ukrainā.

Tāpat NEPLP pieņēma lēmumu uzsākt lietvedību administratīvo pārkāpumu lietā par ”Pro 100TV” raidījumā ”Kriminalinform” jūnija sākumā pausto informāciju. L”ieta uzsākta, balstoties uz NEPLP Monitoringa centra ziņojumu, no kura izriet, ka sižetos tiek atspoguļots vienpusējs viedoklis par notikumiem Ukrainā. Sižets par Donbasa separātistiem veidots tendenciozi – atspoguļoti tikai separātistu un viņus atbalstošu personu viedokļi,” skaidrots NEPLP paziņojumā.

Savukārt ”Autoradio Rēzekne” neatkarīgā producenta veidotajos raidījumos ”Golos Rossiji” sižetos maija sākumā tiek atspoguļots vienpusējs viedoklis par notikumiem Ukrainā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl