Par tuvām kontaktpersonām atzīti astoņi ar otro Igaunijas “Covid-19” pacientu kopā ceļojuši Latvijas iedzīvotāji

Pievienot komentāru
Par tuvām kontaktpersonām atzīti astoņi ar otro Igaunijas “Covid-19” pacientu kopā ceļojuši Latvijas iedzīvotāji
AFP / SCANPIX

Epidemiologi ir saņēmuši ar otro Igaunijas “Covid-19” pacientu kopā ceļojušo cilvēku sarakstu un apzina tuvās kontaktpersonas, no kurām astoņi ir Latvijas iedzīvotāji, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Par tuvām kontaktpersonām atzīti astoņi vienā reisā no Bergamo uz Rīgu ar saslimušo ceļojušie Latvijas iedzīvotāji un arī 20 ārzemnieki, par kuriem informācija nodota Igaunijas un Itālijas iestādēm.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) šorīt sociālajā vietnē “Twitter” raksta, ka, par laimi, Latviju pagaidām nav skārusi “Covid-19” krīze tā, kā, piemēram, Itāliju. “Bet gatavošanās nezināmajam kā vienu no galvenajiem uzdevumiem iezīmē visa veida resursu plānošanu nenoteikti ilga laika krīzei. Lielākā uzmanība tieši mediķiem un atbildīgo dienestu cilvēkiem,” viņa vēsta.

Savukārt, kā paudis, Veselības ministrijas (VM) galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, pagaidām izskatās, ka Irāna un Ziemeļitālija kaut kādā mērā atkārto Uhaņas scenāriju, bet Dienvidkorejā stāvoklis izskatās stabilizējies, jo tā reaģēja ātrāk, spēja laikus apzināt kontaktus un diagnosticēt vieglos gadījumus. “Mums jāmācās no pozitīviem piemēriem,” viņš raksta.

Kā vēstīts, Igaunijā otrdien apstiprināts otrs saslimšanas gadījums ar “Covid-19”. Simptomi pacientam parādījās divas dienas pēc ceļojuma un tika tad tika apstiprināta saslimšana ar “Covid-19”. Saslimušajam ir viegli simptomi, viņš ārstējas mājās.

Saslimušais Igaunijas iedzīvotājs 29. februārī lidoja reisā Bergamo-Rīga. Trešdien pēcpusdienā SPKC informēja, ka vēl nav saņēmis informāciju no “Ryanair” par pasažieriem, kas bija lidmašīnā. Informāciju aviokompānijai pieprasīja Latvijas Civilās aviācijas aģentūra.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs trešdien norādīja, ka pacientam ceļojuma laikā nebija slimības simptomu, līdz ar to citu pasažieru inficēšanās risks ir niecīgs, turklāt “visi lidmašīnas pasažieri nebija pakļauti inficēšanās riskam”.

Latvijā līdz šim konstatēts viens saslimšanas gadījums ar “Covid-19”, un paciente jau ir izrakstīta no slimnīcas.