Par trīs meiteņu izvarošanu piespriež pusotru gadu nosacīti

1 komentārs
Par trīs meiteņu izvarošanu piespriež pusotru gadu nosacīti
FOTO: LETA

Pērnā gada beigās uz tiesas sola sēdās, kāds vīrietis, kurš apsūdzēts trīs nepilngadīgu meiteņu izvarošanā. Šādai apsūdzībai pēc krimināllikuma pienākas sods līdz septiņiem gadiem cietumā, bet reālais sods, kuru piesprieda Siguldas tiesnesis ir viens gads un seši mēneši nosacīti.

”Tieslietu ministrija nejaucas tiesas darbā un tiesnesis izvēloties, konkrētajā gadījumā kādu soda mēru piemērot, vai šajā gadījumā prokurors bija slēdzis vienošanos ar apsūdzēto, ir izvēlējušies to kriminālprocesa veidu, ko viņi tobrīd uzskatīja par efektīvāko, ātrāko un kā šīs attiecības visefektīvāk noregulēt,” norāda Tieslietu ministrijas pārstāve Laura Majevska.

Tiesas sēde bija slēgtā, līdz ar to plašākus komentārus neviens nesniedz. Ir zināms, ka apsūdzētais panācis vienošanos ar prokuratūru.

”Prokurors pēc savas iniciatīvas, pēc apsūdzētā iniciatīvas vai pēc apsūdzētā pārstāvja iniciatīvas var slēgt vienošanos par vainu un sodu tajos gadījumos, kad ir noskaidroti visi apstākļi, kas attiecas uz pierādīšanas priekšmetu, kad apsūdzētais neiebilst pret viņam inkriminēto sodu, radītā kaitējuma apjomu,” informē Prokuratūras pārstāve Una Reķe.

Neskatoties uz iepriekš minēto, kā iespējams, ja likumā paredzēts sods līdz septiņiem gadiem cietumā, saņemt pus otru gadu nosacīti?

Vairāk skaties pievienotajā video!

1 komentārs