Par “Tabakas fabrikas” radošā kvartāla labāko piedāvājumu atzīts ”NRJA” biroja mets

Pievienot komentāru
Par “Tabakas fabrikas” radošā kvartāla labāko piedāvājumu atzīts ”NRJA” biroja mets
PUBLICITĀTES

Starptautiskā metu konkursā par Tabakas fabrikas radošā kvartāla tālāko arhitektonisko attīstību uzvarējis Latvijas arhitektu birojs ”No rules, just architecture” jeb ”NRJA”. Šī biroja piedāvājums atzīts par labāko gandrīz vienprātīgā starptautiskās žūrijas balsojumā 130 pretendentu vidū.

”NRJA” radītās skices kļūs par pamatu bijušās “Tabakas fabrikas” pārveidei par jaunu kultūras namu un radošo industriju kvartālu. Plānots, ka nākotnē tajā atradīsies Latvijas Kultūras akadēmija, Rīgas Kino muzejs, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubators.

Uldis Lukševics
”NRJA” arhitekts

Šobrīd šis rajons ir normāls eiroremonts 90. gadu stilā. Mēs gribam ienest krāsu, prieku un nākotnes sajūtu šajā rajonā, tādu, ka tur iekšā ir dzīvi cilvēki, kas mācās, ka tā ir kultūras iestāde, ka tur ir akadēmija, radošās industrijas, tam visam jābūt dzīvespriecīgam, pamanāmam.

Uzvarētāju piedāvātais mets atšķīries ar īpaši radošu risinājumu un krāsām. ”NRJA” šim rajonam pievienojuši arī divus jaunus objektus – noliktavu apjomam piešķirta bibliotēkas un grāmatnīcas funkcija, kā arī pievienota jauna būve – neliels kinoteātris. Šie objekti rajonam varētu piesaistīt papildu interesentus un tūristus. Bez tam Latvijas arhitektu birojs paredzējis veikt teritorijas apzaļumošanu ar lieliem kokiem, lai bijušo fabrikas teritoriju padarītu mazāk urbānu.

“Esam pievienojuši divus svarīgus enkurobjektus šim rajonam. Garais apjoms, kas šobrīd ir diezgan nevērtīgs noliktavu apjoms, mēs viņu pārbūvējām par bibliotēku un grāmatnīcu, respektīvi – tas apjoms, ko pirmo redz cilvēks, kas iet garām pa ielu, ir grāmatnīca un bibliotēka, kas uzreiz jau rada to sajūtu par mācību iestādi pagalma dziļumā. Un otrs – mēs pievienojām nelielu kinoteātri, kas saistībā ar kinofoto muzeju un nacionālo kino skolu dos tādu jaunu cilpu, un to kinoteātri varētu apmeklēt arī cilvēki no ielas,  un tas piešķirtu dzīvīgumu un kustību,” turpina arhitekts.

Vairāk par Tabakas fabriku uzzināsiet LNT Ziņās plkst. 20.00.

Lasi vēl